Skip to content

Priklausomybė nuo brakonieriavimo gydoma baudomis

MI informacija

Yra priklausomybė nuo alkoholio, nuo narkotikų, nuo azartinių žaidimų. Tai įvardijama kaip liga ir galima rasti daug šios ligos gydymo būdų. Tačiau apie priklausomybę nuo neteisėtos žvejybos – brakonieriavimo – niekur neminima. Panagrinėjus tikrus faktus galima drąsiai teigti, kad tokia problema pas kai kuriuos asmenis egzistuoja.

Štai Utenos r. gyventojai, tėvas su sūnumi E. T. ir M. T., iš pirmo žvilgsnio daro kultūringų mandagių, tikrai ne girtuoklių ar kitų, neigiamą nuomonę sudarančių, piliečių įvaizdį. Tačiau… Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šiuos asmenis per beveik dvejus metus už neteisėtą žvejybą statomais tinklais yra sulaikę jau 4 kartus. Tris iš jų – tame pačiame Asėko ežere (Ignalinos r.). Tik šį pavasarį jie buvo pakeitę vandens telkinį ir keletą statomų tinklų per lydekų nerštą pastatė Bukos upės žiotyse Utenykščio ežere. Tąkart buvo sulaikyti, kai traukė tinklus. Du ištraukę, pastebėjo aplinkosaugininkų valtį ir bandė sprukti, tačiau nesėkmingai. Pareigūnai šalia jų rado ir ištraukė dar kelis tinklus.

Pažeidėjai, Utenos RAAD nutarimus dėl padaryto administracinės teisės pažeidimo, apskundė Utenos rajono apylinkės teismui, motyvuodami tuo, kad tik du ištraukti tinklai ir dvi lydekos buvo jų, o visa kita – kažkokių piliečių x. Temidė tuokart buvo palanki pažeidėjams ir teismas pareiškėjų skundą tenkino iš dalies. Gal tai ir paskatino juos ir toliau užsiimti šiuo neteisėtu verslu.

Tik dabar minėti asmenys tapo itin atsargūs ir gudrūs. Utenos RAAD pareigūnai turėjo informacijos, kad E. T. ir M. T. paskutiniu laiku vėl neteisėtai žvejoja statomais tinklais. Beliko išsiaiškinti – kur ir kada. O tai nebuvo paprasta. Tačiau rugpjūčio 27 d., vidury baltos dienos, minėtus asmenis aplinkosaugininkai pastebėjo vėl tame pačiame Asėko ežere, kai pažeidėjai išsitraukė 4 tinklus ir pasuko link kranto. Vos tik valtis pasiekė krantą, vienas iš pažeidėjų išlipo į krantą apsižvalgyti. Čia ir sutiko belaukiantį pareigūną. Dar bandė sprukti atgal, bet pareigūnas nepabijojo sušlapti, šoko į vandenį ir valtis su įkalčiais ir jų šeimininkais atsidūrė krante.

Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad E. T. ir M. T. keturiais statomais tinklais buvo sugavę 11 lynų. Šįkart vaizdo įrašu pažeidimą pavyko užfiksuoti nuo pat jo pradžios iki pat pabaigos, todėl spragų, dėl kurių vėl būtų skundžiami nutarimai, nebeliko. Reikia pažymėti, kad per Asėko ežerą eina vandens turizmo trasa ir per dieną čia praplaukia ne viena dešimtis valčių ir baidarių, todėl sveiku protu sunku suvokti, kad čia gali būti neteisėtai žvejojama tinklais ir, tuo labiau, jie traukiami vidury baltos dienos. Matyt pažeidėjai manė, kad aplinkosaugininkai tokiose vietose tikrai nesitiki nustatyti pažeidimų ir jų nekontroliuoja.

Minėtiems asmenims surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, paimti tinklai, valtis (jau ketvirta!). Bus skirtos administracinės baudos nuo 115 iki 289 eurų ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri viršija 700 eurų. Štai tik tokiais būdais aplinkosaugininkams ir tenka ,,gydyti” priklausomybę nuo neteisėtos žvejybos ,,sergančius“ asmenis.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje