Skip to content

Daugėliškyje buvęs mokinys pradinukams atvežė dovanų

Ant rudenėjančio dangaus
Pripieškim saulės spindulių,
Kad nebeliūdintų žmogaus
Rugsėjo žingsniai ir tikėkim,
Dienų spalvotame fone
Bus gera plaukt rudens upe.
Su Rugsėjo 1-ąja!

Nenorėdami sumenkinti tradicijų, mes turėtume džiaugsmingai trimituoti, kad Rugsėjo 1-oji – džiugi, graži ir  laukiama šventė. Bet pažvelgus realybei į akis, to džiugesio tikrai mažoka. Mokytojų, direktorių ir svečių veidai šypsosi, o akys –  liūdnos, kupinos rūpesčių ir nerimo. Moksleivių nuotaikos permainingos: čia jie džiaugiasi susitikę draugus po vasaros atostogų, čia rūsčiai ir niūriai žvelgia į mokyklą, o apsisukę ir vėl šmaikščiai šurmuliuoja. Gal tik pirmokėliai ir gimnazijų ketvirtokai vienareikšmiškai laimingi, tad apie jų išties džiugią ir linksmą Mokslo ir žinių šventę rašysime ir mes.

Lietuvoje jau kone privalomu dalyku tapo visus svarbesnius renginius pradėti šv. Mišiomis. Aukso vidurio kaip ir nėra – tikintys tiesiogiai į Dievą ar tikintys ir besilaikantys Bažnyčios liudijamų tradicijų – visi, nenorėdami išsiskirti iš minios, ir seka paskui tą minią.

Nedidelio Daugėliškio miestelio bendruomenė kartu su N. Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomene, kurią sudaro ir aplinkinių kaimų, vienkiemių jaunimas ir jų tėveliai, Mokslo ir žinių dieną pradėjo N. Daugėliškio šv. Joakimo ir Onos bažnyčioje, kur šv. Mišias aukojo klebonas kun. Bernardas Augaitis bei kun. Stanislovas Tunaitis. Be pompastikos, bet iškilmingos šv. Mišios susikaupimui ir apmąstymams įkvėpė visus susirinkusius.

Susikibę už rankų, šnekučiuodamiesi ir juokaudami po šv. Mišių visi nuskubėjo į mokyklą. Atvykusius visus su šypsenomis ir palinkėjimai pasitiko Ignalinos rajono savivaldybės vicemeras Gintautas Kindurys bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistas Artūras Česliokas. Į šventę atėjo ir seniūnas Juozas Paukštė.

Klasėmis susėdę moksleiviai užpildė visą erdvią salę. Šalia jų sėdintys mokytojai skendėjo ryškiaspalviuose rudeniniuose žieduose. Garbingiausioje vietoje – pirmokėliai ir jų mokytoja Dalia Zabulienė bei „dvyliktokai“ (4 g  klasė – gimnazistai) su klasės auklėtoja Virginija Kamarauskiene.

Iškilmingai įnešus trispalvę, mokyklose bendruomenę su švente pasveikino direktorė Rima Cibulskienė bei sėkmės, naujų įspūdžių bei atradimų linkėjęs vicemeras Gintautas Kindurys. Tradiciškai įteikti ir pasai pirmokėliams. Jų šiemet Daugėliškyje – 5. Iš viso iki 10 klasės – 97, o įsikaitant ir po mokyklos stogu „gyvenančius“ Didžiasalio gimnazijos filialo gimnazistus, kurių yra 28, mokykla turi 125 moksleivius bei 30 pedagogų (skaičius dar tikslinamas).

Pirmų–penktų klasių mokinukai, gavo dovanų – mokyklinių reikmenų, kurias padovanojo buvęs mokyklos mokinys Marius Raginis. Tai jau išties vaikams džiugi akimirka!

Netrukus vėl iškilmingai išnešta vėliava, mokinukai išskubėjo su auklėtojais į klases aptarti naujovių ir pasikeitimų, pasidalinti įspūdžiais, o mokyklos vadovai su garbiais svečiais leidosi į ekskursiją po kaskart kitomis spalvomis nušvintančią mokyklą.

Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis… Tačiau, ar žinote, kad mokymasis be mąstymo – beprasmis, nes mąstymas be mokslo – kenksmingas? Semkitės žinių, mokykitės, bet visada išlikite budrūs. Žinios ir informacija kartais nuveda visai ne tais keliais ir pasiekia visai ne tas platumas, apie kurias svajojate.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje