Skip to content

Progimnazijoje naujas sėkmės ženklas – į viršų iškeltas nykštys

Jonas BALTAKIS

Rugsėjo žingsnių šlamesys

Rugsėjis beldžia į duris laimingas
Ir veda į mokyklą pirmąkart,
Šis jaudulys nebeišnyks vaikystės,
Kaskart rugsėjo pirmą laimėj noris verkt.

Rajono toliais, nuo Didžiasalio iki Dūkšto, antradienį skardžiai nuaidėjo pirmasis šių mokslo metų skambutis. Kiekvienoje mokykloje vyko iškilmės, vis kitokios, bet gražios, įdomios, išradingos. Mes apsilankėme trijose rajono mokyklose – Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje, Vidiškių gimnazijoje ir Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre.

xxx

Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos jaunuomenė ir juos lydintys tėveliai, seneliai ir močiutės  jau pusėj devintos Laisvės aikštę pripildė šypsenomis, gėlių žiedais, šnekomis, laukimu. Vyresni moksleiviai linksmai ir nerūpestingai klegėjo, susitikę po vasaros atostogų, fotografavosi, laukimo ir nežinios šešėlių daugiau pleveno  pirmokėlių veiduose, kurie dar nežinomu rugsėjo taku į mokyklą žengs pirmąkart. Dūdų žalvariu,  lietui lašnojant, žybčiojo besirikiuojantis orkestras, su švente daugumai rankas spaudė rajono meras Henrikas Šiaudinis, europarlamentaras Bronis Ropė, rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė. Smalsiai į visą šį bruzdesį žvelgė, fotografavo švedų grupelė, viešėjusi Ignalinoje. Jiems tai buvo nematyta, neregėta, nes Švedijoje tokių mokslo metų pradžios švenčių nebūna. Netrukus šventinė kolona, vedama orkestro maršų, pajudėjo link mokyklos…

Čia juos pasitiko minia laukiančių kitų klasių moksleivių, mokytojų, tėvų ir šiaip smalsių miestelėnų, taip pat mokyklos direktorė Danutė Jatulė, Ignalinos bažnyčios vikaras kun. Valentinas Dulko. Kaip įprasta, šventė prasidėjo teatralizuota įžanga. Pirmokė (Viltė Daubaraitė), atėjusi į mokyklą, portfelyje staiga vietoj knygų suranda savo žaislus. Šie atgyja ir liūdėdami priekaištauja savo šeimininkei, kad ši juos iškeitė į kažkokią mokyklą. Tačiau greitai susitaria, susitaiko, pirmokė pažada žaislams, kad laiko užteks ir mokslui, ir jiems.

Pirmiausia mokinius, mokytojus ir tėvelius pasveikino progimnazijos direktorė D. Jatulė: „Kiekvienas mokinys, atėjęs į mokyklą, nori kažko pasiekti, kiekvienas mokytojas – perduoti savo žinias mokiniams, kiekvienas tėvelis nori, kad vaikas būtų saugus. Mūsų visų norai ir lūkesčiai yra labai dideli, linkiu kad visi jie mokslo metų pabaigoje būtų išsipildę. Linkiu pažinimo džiaugsmo, drąsos, kūrybiškumo, sėkmės ir sveikatos, gerų mokslo rezultatų“.

Savo palinkėjimus ir sveikinimus išsakė svečiai. Rajono meras H. Šiaudinis: „Po gražios ir nerūpestingos vasaros visus vėl pakvietė rugsėjis. Po tylos, mokyklos prisipildė jūsų klegesiu. Ypač sveikinu pirmokėlius, kuriems šis rugsėjis pirmasis. Linkiu tvirtai žengti žinių takais, nešti gėrį ir būti laimingais. Mokytojams ir tėveliams linkiu, kad šie metai jums būtų bendruomeniškumo, kantrybės ir svajonių išsipildymo metais“.

Europarlamentaras B. Ropė: „Visi suprantam – kokį žmogų išugdysim, tokią turėsim ir ateitį. Tai priklauso nuo mūsų visų: mokytojų ir tėvelių. Tad sėkmės visiems, ugdant žingeidų žmogų. Kuo geriausios kloties, būkime laimingi“.

Rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja R. Vilčinskienė: „Mieli mokytojai, mokiniai, tėveliai. Rugsėjo 1-oji jums ne vien rudens, bet ir naujų mokslo metų pradžia. Mokytojams linkiu imlių mokinių ir kantrybės, mokiniams – visas gautas žinias pritaikyti gyvenime, tėveliams – dar didesniu rūpesčiu ir meile apgaubti savo vaikus“.

Itin originaliai ir prasmingai su susirinkusiais bendravo kun. Valentinas. Jis sakė, kad jaučiasi, tarsi būdamas Vatikane, kur tokias pat dideles žmonių minias surenka popiežius. Jis kartais visiems pamojuoja ranka, o kartais parodo kitą ženklą – į viršų iškeltą nykštį. Tai primena, kad viskas bus gerai, nes ten, aukštai, kur rodo nykštys, yra Viešpats, nuolat esantis su mumis, šalia mūsų. „Ar mokate parodyti šį ženklą?“ – į susirinkusią mokyklos bendruomenę kreipėsi kunigas. Ir linksmai suošusi minia į viršų iškėlė nykščių mišką. Patiko, tad tai pakartojo dar ne kartą. O kun. Valentinas linkėjo šį ženklą rodyti kuo dažniau: kiekvieną rytą, einant į mokyklą, prieš kiekvieną pamoką, prieš kiekvieną kontrolinį. Savo mokinius sveikino ir drąsino pirmokų mokytoja Romualda Bagdonienė. Rugsėjį savo dainelėmis ir eilėmis pasveikino ir patys jauniausi – pirmokėliai.

Rajono policijos komisariatas jau trečius metus išaiškina saugiausią rajono mokyklą. Anksčiau ja buvo tapusios Ignalinos ir Vidiškių gimnazijos, o šiemet 2014–2015 mokslo metų saugiausios mokyklos taurę laimėjo progimnazija. Taurę direktorei D. Jatulei įteikė rajono PK atstovė Jūratė Pernavienė.

Tradiciškai buvo apdovanoti 10 šauniausių praėjusių mokslo metų kudabiečių ir 10 šauniausių mokyklos sportininkų, kuriems Padėkos raštus ir dovanas įteikė rajono meras H. Šiaudinis ir europarlamentaras B. Ropė. Sugiedojus mokyklos himną, pakėlus vėliavą ir paskelbus naujų mokslo metų pradžią, nuskambėjo pirmasis skambutis, pakvietęs visus į klases. Į jas šiemet susirinko 525 mokiniai (kartu su kitomis mokyklomis-skyriais), iš jų – 67 pirmokėliai (pernai jų buvo 48).

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here