Skip to content

Vidiškiečiai susirinko į atjaunėjusį, renovuotą gimnazijos rūmą

Vidiškių gimnazijos mokslo metai prasidėjo šv. Mišiomis vietos bažnyčioje, kurias aukojo klebonas kun. Vidas Smagurauskas ir monsinjoras, buvęs ilgametis parapijos klebonas Ignas Jakutis. Sugrįžusius pasitiko mokyklos vadovai, mokytojai, rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Gražina Mackonienė, Vidiškių seniūnė Vigalija Matkėnienė.

Šventės vedėjai – dešimtokai Augustė Palenčiūtė ir Modestas Mackevičius pirmiausia žodį suteikė gimnazijos direktorei Jūratei Sveikauskienei. Ji sakė: „Labai džiaugiuosi visus matydama: pailsėjusius, įdegusius, paaugusius ir vėl susirinkusius į gimnaziją. Sveikinu mokinius, kurie mokysis, mokytojus – kurie mokys, vaikų tėvelius ir kitus artimuosius. Pernai mokslo metai gimnazijai buvo sėkmingi. Turime daug aukštų akademinių pasiekimų, mokiniai konkursuose ir olimpiadose šluote šlavė laurus. Džiaugiuosi, kad mūsų pernai metų abiturientai sėkmingai laikė egzaminus, įstojo ten, kur norėjo, du mūsų abiturientai (vieninteliai rajone) išėjo savanoriais į kariuomenę. Dėkoju visai gimnazijos bendruomenei už rezultatus, kuriuos pasiekėme. Šiemet atėjote į po renovacijos naujomis spalvomis nušvitusią gimnaziją. Visas tas grožis kainavo didelius pinigus – 403 tūkst. eurų (apie 1 mln. 390 tūkst. Lt). Kviečiu saugoti šį turtą, išlaikykime jį ilgus metus“.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius V. Kreivėnas: „Gamta sako: vasara baigėsi, bet žiūrint į jūsų džiugius veidus – taip neatrodo. Vieni atėjote į mokyklą pirmąkart, kitiems šie metai čia paskutiniai. Atėjote į mokyklą, kuri tokia dabar graži, kokia nebuvo net prieš 23-ejus metus, kai buvo pastatyta. Dėkoju visiems už kantrybę, kenčiant renovacijos nepatogumus. Linkiu saugių, kūrybingų mokslo metų, kaupkite žinias, dirbkite ir būkite sąmoningi savo šalies piliečiai“.

Rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja G. Mackonienė: „Linkiu visada suprasti, kad esame kiekvienas svarbus ir galite vienas kitam daug duoti: kasdien po šiltą šypseną, gražų žodį, tad aukime, stiprėkime, tobulėkime. Tegul šie metai būna atradimų, ieškojimų, pasirinkimų metai“.

Klebonas V. Smagurauskas: „Dėkoju visiems, kurie taip gausiai buvote susirinkę į šv. Mišių auką, pasisėmėte Dievo malonių ir palaimos. Linkiu visiems jums – mokiniams, mokytojams ir tėveliams –  šiais mokslo metais labai praturtėti… (ilga pauzė) žiniomis“.

Savo daina rugsėjį pasveikino Austėja Garnevičiūtė, kalbėjo pirmokų mokytoja Jūratė Šalkauskienė, kuri pirmokėliams įteikė ir pirmuosius jų gyvenime dokumentus – pirmokų pasus. Buvo apdovanoti praėjusių mokslo metų geriausia gimnazijos sportininkė it sportininkas. Tai devintokė Kotryna Ševcovaitė ir dešimtokas M. Mackevičius.

Šventei dar nepasibaigus, dangus, staiga paleidęs žaibo strėles, prakiuro gausiu lietumi, smagiai šnarėjusiu daugiau nei pusvalandį. Kažkur esu skaitęs, kad esą lietus didelio ir svarbaus kelio, darbo pradžioje – sėkmės ženklas. Mokslo metų maratonas – kaip tik ir yra didelis ir svarbus darbas, todėl tikėkim, kad su lietaus palaiminimu jis bus sėkmingas. Šventė baigėsi jau sporto salėje. Čia dainavo pirmokėliai, o šiųmečiai mokyklos šeimininkai abiturientai visiems pažėrė savo palinkėjimų: „Mes, Vidiškių gimnazijos 21-osios laidos abiturientai, mokyklos šeimininkai, turime jums šį tą pasakyti.

Pradinukams linkime, kad šiais mokslo metais aplankytumėt dar nežinomas salas, pabuvotumėt stebuklingose Matematikos šalies pilyse, kad Kūrybos paukštė nuneštų toli toli į pasakų karalystę. Penktokai, būkite savimi – nesekit buvusių penktokų pėdomis. Šeštokai, adaptacinis periodas užsitęsė per ilgai, tad jau laikas prisiminti, kas yra drausmė. Septintokai, skaitykit ir raskit dar nematytus lobius, pamilkit naujus veikėjus ir verskit lapus dar nematytus. Aštuntokai, nepamirškite, kad pertrauka – tai poilsio ir atsikvėpimo nuo pamokos laikas, tad leiskit savo auklėtojai jos metu pailsėti. Devintokai, nenusikalskite dešimtokams ir ruoškitės krikštynoms. Dešimtokai, nebūkite „prilipę“ prie mokytojo Dainiaus. Vienuoliktokai, kadangi tapote viena klase, būkite vieningi ir draugiški vieni kitiems. Mieli mokytojai, turite atsinešti šviežiausias mokslo naujienas ir norą jomis su mumis dalintis. O kas buvo, tas buvo, neverskim lapų atgal. Tad linkime, kad atverstumėt naujus, šviesius lapus, kuriuos būtų gera atsiversti ir ateityje, matant gražius prisiminimus su mumis. Na, o mūsų mokyklos administracijai linkime sukaupti visas kantrybės ir valios atsargas naujiems mokslo metams ir retkarčiais atlaidžiau žiūrėti į mūsų išdaigas bei daromas klaidas“.

Vidiškių gimnazijos duris šį rugsėjį pravėrė 246 mokiniai (kartu su skyriais), iš jų 9 pirmokai ir 15 abiturientų.

Autoriaus nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje