Skip to content

Prokurorei grasinę ir ją reketavę kaliniai nubausti laisvės atėmimo bausmėmis

Juristai24 .lt

Turtą iš Panevėžio prokurorės prievartavę kaliniai yra kalti, jiems skiriamos laisvės atėmimo bausmės. Tokį nuosprendį rugpjūčio 20 dieną paskelbė Panevėžio apygardos teismas. Didelių piniginių sumų iš prokurorės neteisėtai reikalavę R. M., E. S. (šiuo metu atliekantys bausmę Alytaus pataisos namuose) ir T. G. (bausmę atlieka Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime) nuteisti laisvės atėmimu atitinkamai 2 metams 2 mėnesiams, 2 metams 4 mėnesiams, 4 metams.

Teismas nustatė, kad R. M., E. S. ir T. G. 2014 m. gruodį iš Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinės išsiuntė Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorei grasinančio pobūdžio laiškus (E. S. išsiuntė net du). Laiškuose buvo grasinama pavartoti fizinį smurtą prieš prokurorę ir jos šeimos narius, išniekinti ją ir nužudyti, buvo grasinama, kad bus apvogtas jos butas, atimtas telefonas, jeigu ji iki atitinkamos dienos į atitinkamas banko sąskaitas neperves kaltinamiesiems nurodytos pinigų sumos – iš viso 35 tūkst. eurų ir 4 tūkst. litų.

Kaltinamiesiems R. M., E. S. ir T. G. visiškai pripažinus savo kaltę ir išsamiai paaiškinus padarytų nusikaltimų aplinkybes, teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Ištirti įrodymai patvirtino, kad būtent kaltinamieji rašė grasinančius laiškus prokurorei ir reikalavo pervesti pinigus. R. M. reikalavo 5 tūkst. eurų, E. S. – 4 tūkst. litų ir 5 tūkst. eurų, o T. G. – 25 tūkst. eurų.

Teismas pažymėjo, kad visi kaltinamieji anksčiau teisti už sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, todėl jų grasinimai tiesiogiai ar per kitus asmenis pavartoti prieš nukentėjusiąją prievartą, ją nužudyti, jei iki nurodytos dienos nebus pervesti reikalaujami pinigai, nukentėjusiajai pagrįstai atrodė realūs.

Nors kaltinamieji teigė, jog iš tiesų nesitikėjo, jog pinigai bus pervesti, tačiau tokį jų aiškinimą teismas įvertino kaip siekį sušvelninti savo padėtį. Teismas pažymėjo, kad laiškų turinys (daug vaizdingų grasinimų, necenzūrinių žodžių) aiškiai liudija kaltinamųjų siekį kuo labiau išgąsdinti nukentėjusiąją tikintis, jog ji išpildys jų reikalavimus.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad R. M., E. S. ir T. G. padarytos veikos yra tyčinės, baigtos, savanaudiškos. Kaltinamieji ankščiau teisti, veikos padarytos anksčiau paskirtų bausmių atlikimo metu. T. G. anksčiau teistas 24 kartus, E. S. – 28 kartus, jis teismo pripažintas ir pavojingu recidyvistu, o R. M. ankščiau teistas net 33 kartus.

Kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Nors visi jie prisipažino padarę nusikalstamas veikas, tačiau tokių jų prisipažinimų teismas nelaikė nuoširdžiais. R. M. atvirai pareiškė, jog nesigaili ir žada ateityje daryti tokias pačias veikas. Kiti kaltinamieji taip pat tokias veikas daro ne pirmą kartą. Patys pripažino, kad jau rašydami laiškus žinojo ir suprato, ką daro ir kokias pasekmes tai sukels, tačiau tai jų nesulaikė.

Kaltinamųjų atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Įvertinęs R. M., E. S. ir T. G. charakterizuojančius duomenis, kitus bylos duomenis teismas nusprendė jiems skirti laisvės atėmimo bausmes, kurios savo dydžiu artimos sankcijoje numatytam vidurkiui. Atsižvelgus į tai, kad byloje buvo atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas, bausmės Baudžiamojo kodekso 641 straipsnio pagrindu sumažintos vienu trečdaliu.

Kadangi kaltinamieji nusikalstamas veikas padarė neatlikę bausmių, paskirtų ankstesniais nuosprendžiais, skiriamos bausmės buvo subendrintos su ankstesniais nuosprendžiais paskirtomis bausmėmis, taigi kaltinamiesiems paskirtos tokios galutinės subendrintos bausmės: R. M. – laisvės atėmimas 9 metams 10 mėnesių, E. S. – laisvės atėmimas 14 metų 9 mėnesiams, T. G. – laisvės atėmimas 13 metų 10 mėnesių.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Informacijos šaltinis: www.pat.lt

 

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt arba palikti klausimą paskambinę MI redakcijos telefonais (8 386) 52234, 53702 (po 18 val.).

Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83 459. Anonimiškumas garantuojamas.

Pastaba. JURISTAI24.LT teisės naujienų skyrelyje spausdinamos informacijos atžvilgiu yra informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here