Skip to content

Didžiasalį aplankė skrybėlėtas ruduo

Rudenį per miestus ir miestelius nusirita mugių banga. Praėjusį šeštadienį rudens mugė ūžė Švenčionyse, šį šeštadienį ji lankysis Ignalinoje, o ryčiausiame ne tik rajono, bet ir Lietuvos miestelyje Didžiasalyje mugė jau nuvilnijo anksčiausiai, mat ten ir saulė anksčiau, nei kur kitur šalyje, pateka. Kaip įprasta, tądien visi susirinko „Ryto“ gimnazijos stadione. Čia mirgėjo miestelio įstaigų (seniūnijos, gimnazijos, vaikų darželio, vaikų globos namų, Didžiasalio komunalininkų) ir svečių iš kitų rajono vietovių (Daugėliškio, Dysnos, Tverečiaus) įrengti kiemeliai – vienas už kitą margesni, įmantresni, gražesni ir vaišingesni. Jų buvo devyni. Visus jungė šventės leitmotyvas – skrybėlės. Ir pati mugė vadinta skrybėlėta rudenio švente. Tądien visi mugės dalyviai buvo pasipuošę viena už kitą gražesnėmis skrybėlėmis, išpuoštomis gėlėmis, vaisiais, jų kompozicijomis. Mugės dekoracijomis taip pat buvo skrybėlės. Buvo tokių, kurių užteko iš karto dešimčiai galvų uždengti. Šia prasme didžiasaliečių kermošius nė kiek nenusileido Ignalinos mugių puošybai.

Kiekvienas kiemelis publikai prisistatė. Vieni dainuodami ir muzikuodami, kiti šmaikščiu žodžiu kvietė pro jų kiemelį nepraeiti, užsukti, nepasididžiuoti. Kiemelių gaspadinės ir gaspadoriai privirė puodus riebių košių, katilus žuvienės, prikepė rietuves pyragų, siūlė atsigaivinti visokiausių žolelių arbatomis. Stalai linko nuo vaisių, daržovių, gintarinio medaus svorio, suvenyrų, vaško gaminių. Visko galėjai paragauti, nusipirkti. Eilė rikiavosi prie besitaškančių „Birvėtos tvenkinių“ karpių.  Mugės dalyviai dalyvavo loterijoje, kurioje gausaus būrio rėmėjų dėka visi bilietai buvo laimingi, o ir prizai buvo visai neprasti. Nuo suvenyrų ir bulvių maišelio iki vaismedžių sodinukų.

Didžiasaliečių mugę aplankė nemažai svečių, kurie atvyko ne tik sveikinimo žodžiais nešini, bet ir su dovanomis, padėkų raštais. Sveikino ir rudenio sodų ir daržų skalsa kartu džiaugėsi rajono meras Henrikas Šiaudinis, Didžiasalio seniūnė Gema Pundienė, Seimo nario, kultūros ministro Šarūno Biručio padėjėja Milda Dikmonienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkė Marijona Lukaševičienė, dalyvavusių bendruomenių atstovai. Dysnos bendruomenės moterys merui ir seniūnei įteikė rankų darbo pintas vazas, meras seniūnei – skrybėlėtą šakotį.

Sveikinimų, dovanų ir linksmos muzikos buvo su kaupu. Koncertavo smagi Švenčionių r. Strūnaičio kultūros namų kapela, šoko vietos darželinukai, pasirodė miestelio meno mėgėjai. Didžiasaliečiai džiaugėsi savo darbštumu ir išmone, stebėjosi kitų išradingumu, o visi kartu džiaugėsi šiltu bendravimu.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje