Skip to content

Tinginių gelbėtojai

Visai neseniai Lietuvoje atsirado, teisingiau, iš nesupuvusių Vakarų atėjo tokia iki šiol nepraeinanti mada: važinėti į Afriką gelbėti Afrikos vaikų. Rašyčiau – negriukų, bet tai, girdi, įžeidžia negrus. Na, jeigu jie nuo to pabaltėja, vadinsiu juos afrikiečiais.

Taigi, atsirado tokia mada. Ne visi, žinoma, į Afriką su gelbėjimo misija važinėja, čia reikia turėti atitinkamą požiūrį į tai, ką reikia gelbėti ir ar Lietuvoje nebeliko ką gelbėti. Dar reikia turėti pinigų, o gal rasti rėmėjų, kurie nežino kur tuos pinigus dėti ir sušelpia lietuviškus nuotykių ieškotojus.

Pastaruoju metu ta mada buvo truputį prislopusi, nes gelbėtojams atsirado šansų afrikiečius migrantus gelbėti pačioje Lietuvoje. Bet vis dėlto malonu už dyką iki Afrikos nuvažiuoti.

Ir štai sekmadienį per LRT radiją išgirdau kažkokią užsienietę pasakojant įspūdžius iš labdaringos misijos juodajame žemyne (tikiuosi, taip pavadindama Afriką, nieko neįžeidžiau).

Esmė tokia. Labdaringos misijos dalyviai nuvažiavo į kažkokią Afrikos šalį (atsiprašau, pavadinimas visai iš galvos išgaravo) ir ten pasodino vaismedžių, kad šie vietiniams užaugintų vaisių maistui. Pasamdė vietinį, kuris tuos medelius turėjo laistyti. Tačiau kai po kurio laiko misija grįžo pažiūrėti, kaip auga naujas sodas, visus medelius rado išdžiūvusius. Prižiūrėtojas nelaistė jų.

Afrikiečių globotoja ir nevykėlė maitintoja pareiškė, kad dėl visko čia kaltas žmogiškasis faktorius.

Matote, kaip korektiška: nepasakė, kad kalta paprasčiausia tinginystė.

Jeigu manote, kad šią istoriją reikia sieti su geresnio gyvenimo ieškančiais migrantais, kuriuos Briuselis ketina atsiųsti į Lietuvą, tai jūs turite teisę visaip manyti. Aš nedrįsčiau taip lyginti, nes Afrikoje vaisiai džiunglėse ant nereto medžio auga, jokių sodų nereikia, o pas mus Lietuvoje ir sodai ne kasmet dera. Ir obuoliais sotus nebūsi, tai ne kokie nors bananai….

Bet, atrodo, mūsų valdžia ketina visais savo piliečiais, taip pat ir būsimais, pasirūpinti. Sugalvojo vėl minimalų darbo užmokestį didinti. Įdomus pasiteisinimas, kodėl reikia didinti dabar: ogi todėl, kad vėliau ekonomikos reikalai prastesni bus ir didinti nebus galima.

Štai tokia valdžios logika: dabar, prieš rinkimus, padidinsim, o kad paskui nebus iš ko mokėti – na, kaip nors, kam nors nurėšim, mums dabar svarbiausia valdžioje išlikti.

Bus didinamas minimalus atlyginimas, vadinasi, didės ir visokios pašalpos. Ir vietiniams tinginiams, ir migrantams malonumas. Dabar visokie pramonininkai verkia, kad bedarbių pas mus pilna, o norinčių dirbti nėra, tik migrantai Lietuvos ūkį gali išgelbėti. Tie, kurie pasodinto sodo nesugeba palaistyti.

O prie pensijos gal porą eurų pridės. Maža to, kad pridės, juk visiems aišku, kad jeigu bus padidinta minimali alga, didės ir kainos. Aišku tai ir valdžiai, bet argi tai jai rūpi? Svarbiausia valdžiai – valdžioje likti.

Dar ir neapmokestinamą minimumą sugalvojo didinti. Kodėl ne atlyginimus tiems biudžetininkams, kurie iš valdžios mažiausiai gauna? Ogi todėl, kad jei padidinsi kai kuriems, tai tik tie daugiau į rankas gaus. O jeigu neapmokestinamą minimumą padidinsi, tai pasididinsi ir sau. Manau, kad valdžia šį skirtumą jaučia.

Ir centriniai žurnalistai tautai per visus galus aiškina, kad valdžia viską teisingai daro. Kas moka, tam ir grojama. Ir vis dėlto valdžiai šiek tiek neramu, nors apklausų gaidelis ir aiškina, kad viskas nuostabu, visi liks savo vietoje. Tad ir stengiasi visi paaiškinti mums, kad ateityje bus dar geriau. Kaip ir visada, kai rinkimai artėti pradeda.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje