Skip to content

Ačiū, Gediminai, už kilnumą

MI informacija

Spalio 1 d., 8.06 val., Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad kelyje Ignalina–Švenčionys, ties Kazokine, dega lengvasis automobilis. Į nelaimės vietą nedelsiant išskubėjo priešgaisrinės pajėgos, tačiau nuvykus ugniagesiams teliko tik atjungti automobilio akumuliatorių, nes automobilis jau buvo užgesintas.

Šiek tiek istorijos. Tą rytą lengvuoju automobiliu „Citroen Evasion“ Visagino gyventoja I. N. vyko į Vilnių, vežė sūnų pas gydytojus. Netikėtai automobilis prarado trauką, pasklido nemalonus degėsių kvapas ir iš po variklio dangčio pasirodė dūmai. Moteris sustojo kelkraštyje ir iššokusi iš automobilio puolė stabdyti pro šalį važiuojančius automobilius, o automobilio keleiviai tuomet bandė turimu gesintuvu malšinti gaisrą. Pro šalį vyko mūsų rajono gyventojas Gediminas Dailydė. Vyras, dirbantis staliumi, vyko darbuotis į kaimą, kai staiga pamatė šalikelėje rūkstantį automobilį ir dvi moteris, mojuojančias rankomis, ir vaiką. Gediminas staigiai sustabdė savo automobilį, išsitraukė gesintuvą ir užgesino beįsiplieskiančią liepsną. Automobilis mažai nukentėjo. Ugniagesiams gelbėtojams moteris pranešė tik todėl, jog įsitikintų, ar tikrai gerai užgesino automobilį. Išsigandusi moteris pasimetė ir nepuolė iš karto skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą. Sulaukęs atvykusių ugniagesių gelbėtojų, Gediminas sėdo į automobilį ir išvažiavo.

Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Tomas Raketis kitą dieną ryte pasikvietė gelbėtoją į tarnybą, paspaudė ranką už pilietiškumą, drąsą ir kilnų poelgį. Atsiminimui padovanojo knygą apie Utenos apskrities ugniagesius ir ugniagesybą.

Automobilių gaisrai nėra retas atvejis – nuo metų pradžios rajone liepsnos suniokojo 3 transporto priemones. Šis skaičius būtų buvęs mažesnis, jei visi vairuotojai būtų turėję gesintuvus ir žinoję, kaip su jais elgtis. G. Dailydės teigimu, automobilį gesinti ir naudotis automobilyje esančiu gesintuvu jam teko pirmą kartą, tačiau džiaugėsi tuo, jog pirkdamas gesintuvą nepagailėjo pinigų ir įsigijo tikrai gerą prekę, kuri nelaimės atveju pagelbėjo.

Primename, jeigu pajutote keistą kvapą, matote iš variklio skyriaus besiveržiančius dūmus, tučtuojau sustokite kelkraštyje, išjunkite variklį, bet raktelius palikite spynelėje, kad neužsirakintų automobilio vairas. Iškvieskite ugniagesius gelbėtojus, paimkite gesintuvą, pakelkite šiek tiek variklio dangtį ir keletą kartų įpurkškite gesintuvo miltelių, po keliolikos sekundžių variklio dangtį galima praverti plačiau ir gesinti ten, kur intensyviausias degimas. Kiekviename automobilyje privalo būti veikiantis 1 kg gesintuvas, bet teisinga rekomendacija vežiotis 2 kg gesintuvą. Gaisras – tas atvejis, kai „dydis svarbu“, nes su 2 kg gesintuvu galima nuveikti daugiau, negu su 1 kg. Tai gali patvirtinti ir gelbėtoju tapęs G. Dailydė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje