Skip to content

Visos moterys gyvatės

 

Šiaip jau liaudyje truputį kitaip sakoma – visos moterys šliundros (čia padailintas variantas, originalus liaudiškas pasakymas gerokai grubesnis). Taip pat, kaip ir sakoma, kad visi vyrai kiaulės.

Pabrėšiu – sakoma liaudiškai. Kodėl – čia jau nuo pradžių pradėti reikia.

Kai viena televizija pradėjo rodyti serialą „Visi vyrai kiaulės“, kai kurie piliečiai pasipiktino ir kreipėsi į lygių galimybių gynėjus.

Šie, o gal teisingiau – šios, nes Lietuvoje dabar visas lygias galimybes ypač karštai gina moterys, gal dar ir todėl, kad ne viską gali, atsakė, kad čia nieko tokio, kad toks yra liaudiškas pasakymas, todėl piktintis nereikėtų.

Serialas, mano nuomone, šlamštas, ir gal net ne dėl nevykusių dialogų, o dėl tų, kurie tuos dialogus įgarsina, vaidybos. Apie siužetą nieko negaliu pasakyti, nes keletą kartą pažiūrėjau po penketą minučių, ir daugiau žiūrėti manęs jau niekas neprivers.

Pagrindinė visų lietuviškų serialų bėda – nemaža dalis moterų vaidmenų atlikėjų pasirenkama pagal papus ir užpakalį. Kaip vienoje valstybinės televizijos laidoje sakė jos vedėja: prodiuseriai tai mėgsta.

Aktoriniai sugebėjimai? Jie lieka paskutinėje vietoje.

Tad gal iš tikrųjų tame seriale įrodinėjama atvirkščiai – kad vyrai nėra kiaulės?

Nežinau ir žinoti nenoriu, nes man užtenka kasdien per televiziją kartojamo pasakymo: visi vyrai kiaulės.

O Lietuvoje ir premjeras vyras, ir ministrų vyrų yra, jau nekalbant apie Seimo narius ar kitus žmones. Taigi beveik kas antras Lietuvos gyventojas – vyras. Žodžiu, nors gyvačių truputį daugiau, bet kiaulių irgi pakanka.

(Pastebėkime: Lietuvoje šiemet padaugėjo miškuose nuo gyvačių nukentėjusių žmonių, o apie kiaulių marą net nekalbu.) 

Čia verta prisiminti ir tokią malonią socialinę reklamą. Gatvėse iškabintuose plakatuose vyrai pavaizduoti su kiaulės, šuns, asilo galvomis. Pasiskundus lygių teisių gynėjams (-oms), šie (šios) atsakė, kad tai socialinė reklama. Vadinasi, jeigu socialinė, viskas leistina.

Todėl aš prašau visą šitą mano rašinį laikyti socialine reklama. Kadangi net LRT, nebepriimanti jokios reklamos, socialinę reklamą skelbia, tikiuosi, redaktorius pinigų už ją nepaims.

Ir dabar kaip socialinę reklamą kartoju: visos moterys gyvatės.

O jeigu visos, tai, išeina, ir tos, kurios ką nors gina. Čia švelniai pasakius, nes jeigu pavadinsi taip, kaip liaudis iš tikrųjų sako, kai kas gali įsižeisti, pareikšti, kad tai jau reikštų nebelygias galimybes.

Ir gal tai bus visiška teisybė, nes to, ką gali moterys, negali vyrai, ir atvirkščiai. Ir taip viską surėdžiusiai gamtai visiškai nusispjauti į visus (visas) lygių teisių gynėjus (-as).

O gal šito Lietuvoje sakyti jau nebegalima, nes Briuselis įsitikinęs atvirkščiai? Juk šią akciją, kai vyrai vaizduojami su šuns, kiaulės ar asilo galvomis, finansavo Europos Komisija, o akcijos biudžetas – 78 tūkst. eurų.

O dar sakoma: pinigų trūksta. Ne trūksta, jie tiesiog švaistomi.

Beje, sekmadienį šventėme gyvūnų dieną. Ta proga, nors ir truputį pavėluotai, sveikinu visus vyrus kiaules ir visas moteris gyvates, na, ir visus kitus gyvulius bei galvijus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje