Skip to content

Garsusis Anos Frank dienoraštis Ignalinoje

MI informacija

Spalio 14 d., 18 val., Ignalinos kultūros centre spektaklis „Kai žmonės vaidino Dievą“, kuris palies ne tik protą, bet ir širdį. Vilniaus kamerinis teatras kviečia pamatyti spektaklį pagal garsųjį Anos Frank dienoraštį. Jame pasakojama žydų persekiojimo istorija mergaitės Anos Frank akimis. Šia tema spektakliai iki šiol statomi visame pasaulyje.

Ana Frank gyveno laikmetyje, kada kai kurie žmonės nusprendė vaidinti Dievus. Jie nutarė, kad „vieni verti gyventi, o kiti turi mirti“. Jie kalbėjo: „Tai nemalonus darbas, bet tai istorinė misija ir ją reikia atlikti. Kai neliks nė vieno „kitokio“ – žmonės vėl galės laisvai vaikščioti gatvėmis“.

Režisieriai Alicia Gian (JAV), Marius Mačiulis apie spektaklio pastatymą kalbėjo: spektaklio pavadinimas „Kai žmonės vaidino Dievą!“ susiformavo spektaklį kuriant. Jį statėme kartu su vyru aktoriumi Mariumi Mačiuliu. Aš jaučiau, kad ši pjesė yra drama, o Marius buvo įsitikinęs, kad apie tokį absurdą galima kalbėti tik juokiantis pro ašaras. Marius nuolat kalbėjo apie Balio Sruogos „Dievų mišką“, o aš, skaitydama knygą apie romėnų teatrą, radau Plauto svarstymus apie tragediją ir komediją. Viskas tampa tragikomiška, kai Dievai ir žmonės arba šeimininkai ir vergai apsikeičia vietomis. Komunistų revoliucija: išsilavinę žmonės, aristokratai tampa „batų valytojais“, naciai nusprendžia – šitie gali gyventi, o šitie ne. Žmonių naikinimas dėl rasės, tautybės, religijos bei fizinių ar protinių trūkumų – tai visiška tragikomedija! Kai žmonės įsivaizduoja esantys Dievai.

Juokas yra vienintelė likusi reakcija į absurdą ir beviltišką likimą. Humoro elementas mūsų spektaklyje labai svarbus. Humoras yra išgyvenimo taktika. Juokas suveikia kaip streso malšinimo įrankis. Stresas, kurį pjesės personažai išgyveno, yra neįsivaizduojamas – juokdamiesi jie vienas kitam padeda neprarasti vilties, kad išgyventų dar vieną dieną. 

Ana Frank – tai mergaitė, kurios gyvenimo fragmentas tapo milijonų neišgirstų istorijų iš holokausto balsu. Verta ateiti, nes bus linksma. Verta ateiti, nes bus liūdna. Verta ateiti, nes tai reikia prisiminti. Verta ateiti, nes aktoriai į šį spektaklį sudėjo visą širdį. Devyni Vilniaus kamerinio teatro aktoriai atvirai apie meilę, viltį ir mirtį.

Kviečiame pamatyti šią istoriją ir išgyventi ją drauge kartu su Vilniaus kamerinio teatro aktoriais.
Šiame sezone nauji veidai.  Prie spektaklio trupės prisijungė žinomas ir talentingas Lietuvos aktorius Jonas Braškys.

Bilietus galite įsigyti bilietai.lt ir Ignalinos kultūros centro kasoje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje