Skip to content

LRT tarybai, kultūros ministrui Šarūnui Biručiui

MI informacija

Mes, žemiau pasirašę Didžiasalio gyventojai, esame pasipiktinę LRT – nacionalinio transliuotojo! – laida „Specialus tyrimas“, rodyta spalio 8 d. ir kartota spalio 10 d. Laidoje, kaip supratome, norėta išsiaiškinti mūsų požiūrį į galbūt čia apsigyvensiančius migrantus, tačiau realiai jos tikslas – eilinį kartą parodyti Didžiasalį kaip zombių gyvenvietę, tendencingai pasirinkus pašnekovus ir pamiršus bet kokias etikos normas (laidoje kalbinami ne tik asocialūs, bet ir neįgalūs žmonės). Žiūrėdami laidą ne kartą tikrinomės, per kokį kanalą ji rodoma, nes taip, kaip dirbo jos kūrėjai, mūsų manymu, dirba bulvarinė žiniasklaida. Arogantiška žurnalistė moterį, išsakančią savo požiūrį į tokį žurnalistų darbą, ironizuodama apšaukia „teisybės ieškotoja“, iš aukšto klausia, „kas gi čia pas jus gražaus“, seniūnė filmuojama sėdinti gimnazijos stadione, tačiau operatoriaus kamera nė trupučio nepakyla aukščiau ir nė nekrypteli į šalį, nes tada žiūrovai pamatytų renovuotus „Ryto“ gimnazijos, mokyklos-darželio „Šaltinėlis“ ir seklyčios pastatus, įrengtą lauko treniruoklių aikštelę. Kamera atkakliai sukiojasi ties negyvenamų namų langais, buvusios gamyklos griuvėsiais – teigiamų dalykų įterpti į laidą nė neketinama, tik arogantiškai pasišaipoma, kad plastikiniai langai yra didžiasaliečių gerovės matas. Efektui sustiprinti įterpiami gėrimų parduotuvės, esančios visai ne Didžiasalyje, kadrai.

Pabėgėlių priėmimo, integracijos problemas, mūsų manymu, spręs tikrai ne asocialūs asmenys, kurių  nemažiau yra ir didmiesčiuose. Jei nacionalinio transliuotojo laida užsimojo ištirti padėtį provincijoje, tai gal galėjo pasidomėti, kaip seniūnijoje sugyvena daugiau nei 10 tautybių žmonės, kaip dirba socialiniai darbuotojai, kaip gimnazijoje mokosi, dainuoja lietuvių liaudies dainas, laimi respublikinius pilietiškumo ugdymo konkursus, laiko valstybinius egzaminus 26 proc. rusakalbių mokinių. Ir Didžiasalyje jau daugelį metų nėra „zombiukų“ – visi vaikai yra lygiateisiai didžiasaliečiai. Apie tai galima buvo pakalbėti.

Labai gaila ir skaudu, kad būtent taip elgiasi nacionalinis transliuotojas, kurio švietėjiška misija, šitaip pateikiant informaciją, praranda bet kokią prasmę. Mes jau pavargome aiškinti, kad nesame zombiai, įrodinėti, kad šiame Lietuvos pakraštyje gyvena daugybė šviesių žmonių, kurie nuoširdžiai dirba savo gimtinės labui, kad pas mus vyksta intensyvus kultūrinis gyvenimas. Manome, kad žurnalistinė žodžio laisvė niekam neduoda teisės rašyti ir rodyti tai, kas be pagrindo žemintų viso krašto gyventojus. Purvinais batais į svečius neinama.

230 parašų

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje