Skip to content

Pasienietis talkino cigarečių kontrabandai

MI informacija

Darbo sienos apsaugos sistemoje ir teisės į užtarnautą pareigūno pensiją neteko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Sargybų skyriaus jaunesnysis specialistas Remigijus Slidziauskas. Jis su pažįstamu muitininku sudarydavo sąlygas per Ramoniškių punktą iš Rusijos į Lietuvą atvežti kontrabandinių rūkalų.

46-erių pareigūnas iš pareigų antradienį atleistas Ignalinos rinktinės vado Vladimiro Ščajevo įsakymu. Tai padaryta po to, kai pirmadienį Kauno apygardos teismas atmetė VSAT ir muitinės pareigūnų apeliacinius skundus ir paliko galioti 2014 m. rugsėjo 29 d. Šakių r. apylinkės teismo nuosprendį. Juo Ignalinos rinktinės Sargybų skyriaus jaunesnysis specialistas R. Slidziauskas už kurstymą piktnaudžiauti buvo nuteistas ir nubaustas 13 260 litų (3843,48 euro) bauda, o jo bendrininkas, buvęs muitinės pareigūnas Vygantas Vilčinskas, nuteistas už piktnaudžiavimą ir nubaustas 15 080 litų (4371,01 euro) bauda.

2012 m. vasarį VSAT Pagėgių rinktinės Imuniteto poskyrio pasieniečiai, bendradarbiaudami su tuometine Muitinės departamento Tarnybinių tyrimu tarnyba (TTT), gavo žvalgybinės informacijos apie įtartiną automobilių judėjimą iš Lietuvos į Rusijos Kaliningrado sritį ir atgal per Ramoniškių pasienio kontrolės punktą Šakių r.

Tyrimą pradėjusiems pasieniečiams du automobilius „Volkswagen Passat“ pavyko sulaikyti. Abiejose transporto priemonėse įrengtose slėptuvėse pareigūnai aptiko daugiau kaip 1600 pakelių cigarečių, kurių vertė tuomet siekė daugiau kaip 20 tūkst. litų. Šių mašinų vairuotojai, Šakių gyventojai, tuomet už padarytus pažeidimus buvo nubausti administracinėmis baudomis, o teismas konfiskavo jų automobilius.

Tyrimo gijos Pagėgių rinktinės Imuniteto bei Ikiteisminio tyrimo skyrių pasieniečius atvedė į Šakius. Buvo nustatyta, kad čia gyvenantis ir Ignalinos rinktinėje dirbęs R. Slidziauskas sukurstė Muitinės departamento Kauno teritorinės muitinės posto inspektorių V. Vilčinską piktnaudžiauti tarnybine padėtimi.

Muitininkas pasieniečiui siuntė SMS žinutes, kuriose iš anksto sutartais trumpiniais užšifruodavo savo darbo laiką Ramoniškių kontrolės punkte. Šakiuose gyvenantis VSAT pareigūnas R. Slidziauskas šią informaciją perduodavo savo pažįstamiems. Šie vykdavo į Kaliningrado sritį, įsigydavo rūkalų, juos išslapstydavo lengvųjų automobilių ertmėse, o į Lietuvą grįždavo nesibaimindami įkliūti – apie jų keliones jau žinodavo Ramoniškių punkte dirbęs V. Vilčinskas.

Abu susikompromitavusius pareigūnus VSAT imuniteto pasieniečiai bei jiems talkinę kolegos iš muitinės Tarnybinių tyrimų tarnybos sulaikė 2012 m. liepą. Jiems buvo pareikšti įtarimai kurstymu piktnaudžiauti bei piktnaudžiavimu tarnyba.

2014 m. rugsėjį Šakių r. teismo nuosprendžiu R. Slidziauskui ir V. Vilčinskui buvo skirtos baudos, tačiau jie pateikė apeliacinius skundus, kurie pirmadienį Kauno teisme buvo atmesti.

Kažkaip keistai atrodė faktas, kad Ignalinos rinktinės pasienietis dirbo Ramoniškių pasienio punkte. Pasirodo, kai 2012 m. buvo sulaikytas, R. Slidziauskas dirbo ir gyveno Ramoniškėse, o vėliau, trejus metus trukusio bylos tyrimo metu, jis buvo pervestas į Ignalinos rinktinę, kur ir sulaukė galutinio verdikto.

Iki atleidimo iš vidaus tarnybos, joje R. Slidziauskas buvo ištarnavęs daugiau kaip 21erius metus ir įgijęs teisę į pareigūno pensiją. Dabar tokią teisę jis prarado.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje