Skip to content

Vieni žuvina, kiti – tinklus traukia

MI informacija

Spalio 13 d. Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Simno poskyrio specialistai mūsų rajone įžuvino Joskučio ežerą. Jame organizuojama limituota karpių žvejyba, todėl jau daugelį metų ežeras įžuvinamas dvivasariais ir didesniais karpiais. Ne išimtis ir šie metai, į ežerą buvo įleista 1400 kg (4000 vnt.) dvejų metų karpių. Šiam ežerui Ignalinos agentūros pareigūnai skiria ypatingą dėmėsi, nes čia vykdoma limituota žvejyba reikalauja didesnės kontrolės.

Šį ežerą mėgsta ne tik žvejai mėgėjai, brakonieriai taip pat žino, kad ežere yra daug žuvies. Tuo įsitikinti teko Ignalinos agentūros pareigūnams, kurie įžuvinimo metu ežero pakrantėje pastebėjo įtartiną valtį. Buvo nuspręsta surengti pasalą. Įtartiną vietą pareigūnai sekė dvi dienas. Antros dienos vakare prie valties pasirodė pilietis, kuris išplaukė į ežerą ir pradėjo traukti tinklus. Į krantą grižo jau sutemus, čia ir buvo pareigūnų sulaikytas.

Sulaikytas A. M., gyvenantis gretimame kaime, aiškino, kad tik pirmą kartą pabandė tokį „verslą“, bet patikrinus duomenis, paaiškėjo, kad dar pernai jis jau buvo baustas už žvejybą tinklais. Pažeidėjas prisipažino pastatęs 2 tinklus, kuriais pagavo 13 karpių. Matyt velnio tuzinas ir nulėmė pažeidėjo susitikimą su aplinkos apsaugos inspektoriais (su 13 karpių įkliuvo 13 dieną). Pareigūnai surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, o paimta valtis ir tinklai konfiskuoti. Pažeidėjo laukia administracinė bauda ir nemenkas ieškinys už gamtai padarytą žalą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here