Skip to content

Ignalina „pasipuoš“ naujais kelio ženklais

Dar iki šių metų pabaigos Ignalinos miestą ir rajoną pasieks gausybė naujų kelio ženklų, atitvarų ir net, naujiena Ignalinoje, – veidrodis. Apie šviesoforus kol kas nekalbama. Kaip ir kokios įtakos saugumui keliuose turės papildoma „amunicija“ – kol kas sunku spręsti. Gyventojų nuomonę apie (ne)saugų eismą Ignalinos mieste spausdinome 2015-09-25 dienos straipsnyje „Ignaliniečiai laukia valdžios veiksmų“.

Papildomi įrenginiai

Visų seniūnijų seniūnai rajono savivaldybės administracijai pateikė savo pageidavimus ir pasiūlymus dėl, jų manymu, reikalingų papildomų įvairių kelio ženklų, pėsčiųjų perėjų elementų ir pan. Pasak rajono savivaldybės atstovo, buvusio komisijos pirmininko Mykolo Viškelio, buvo atsižvelgta į visus seniūnų pageidavimus, suderinta su specialistais ir užsakytos reikalingos priemonės. Ženklai ir kiti įrenginiai netrukus pasieks savivaldybę, o iki metų pabaigos bus išskirstyti po seniūnijas ir sudėlioti į vietas.

Specialūs saugantys atitvarai bus įrenti Budrių gatvėje ir Girminių k. Visose seniūnijose padaugės nurodomųjų ženklų, nurodančių gyvenvietės pradžią (ženklas  550) ir pabaigą (551), pirmumo ženklų (pagrindinis kelias, duoti kelią, STOP ir t. t.). taip pat tobulinamos kai kurios pėsčiųjų perėjos, ryškinamos kelio juostos specialiais šviečiančiais dažais. Naujas įrenginys ignaliniečiams – veidrodis Vasario 16-osios ir Laisvės gatvių sankryžoje (prie SODROS).

Nauja komisija

2015 m. rugsėjo 28 d. rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas pasirašė įsakymą Nr. V2-679 dėl „Saugaus eismo komisijos sudarymo ir saugaus eismo komisijos nuostatų patvirtinimo“.

Taigi, sudaryta nauja komisija, kuriai nuo šiol vadovauja Donatas Mačys, administracijos direktoriaus pavaduotojas. Komisijos sekretorius – rajono ekologas Vytautas Zaleckas. Dar komisijoje dirbs Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vyresnysis specialistas Alfredas Ambrozaitis, Ignalinos miesto seniūnas Valentinas Rumbutis, Viešosios policijos skyriaus viršininkas Donatas Šemeklis, Kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Paukštė, Ignalinos kelių tarnybos viršininkas Vaiduolis Taraškevičius, Rubelninkų kaimo bendruomenės pirmininkas Rytis Kajėnas, Verslo vadovų asociacijos atstovas Valdas Trapikas.

Džiugu, kad šįkart komisijoje atsirado ir bendruomenės atstovų, ir verslininkų, ypač labai gerai išmanančių saugumo keliuose svarbą.

Visi gyventojai, turintys kažkokių prašymų ar pageidavimų, raštu kreipkitės į komisijos pirmininką ir artimiausiame posėdyje bus svarstomi jų klausimai. Ši komisija sprendžia visus su eismo saugumu susijusius klausimus: nuo eismo reguliavimo, saugaus eismo valdymo sistemų kūrimo, valstybinių programų vykdymo iki pasiūlymų Susisiekimo ministerijai.

Naujajai komisijai perdavėme gyventojų nuomonę, viešintą spaudoje, apie (ne)saugumą Ignalinos mieste. Pažadėta spaudai pateikti kompetentingų specialistų nuomonę šiuo klausimu.

Padėka policijai

Nežinia, kiek tame reikale yra tiesos, kiek sutapimo, tačiau netrukus po laikraštyje pasirodžiusio straipsnio apie (ne)saugumą Ignalinoje, sulaukėme Veronikos, atvykusios iš rajono su vyru Stasiu šeštadienį į turgų apsipirkti, skambučio. Moteris įsitikinusi, jog situacija pasikeitė būtent dėl rašinio laikraštyje ir  abu su vyru labai džiaugėsi, kad prie turgaus patruliavo ir pėsti, ir važiuoti policijos pareigūnai. Pasak Veronikos, tai labai stipriai drausmino ir pėsčiuosius, ir vairuotojus. Ir kur kas geriau, nei šimtai ženklų ar šviesoforų. Pamatęs pareigūną, „pasitempia“ ir šiaip drausmingas žmogus, ir potencialus pažeidėjas. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje