Skip to content

„Auksinės krivūlės“ – su politiniu prieskoniu

Jonas BALTAKIS

Penktadienį Vilniaus „Litexpo“ rūmuose rinkosi savivaldybininkai iš visos Lietuvos. Vyko tradicinė „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų įteikimo ceremonija labiausiai įvairiose srityse nusipelniusioms Lietuvos savivaldybėms ir jų atstovams. Taip pat minėtas Lietuvos savivaldybių asociacijos 20-metis. Iš mūsų rajono dalyvavo 8 žmonių delegacija.

Šventėje dalyvavo europarlamentaras Bronis Ropė, savivaldybininkus pagerbė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Krivūles steigia ministerijos, tačiau savivaldybininkus atėjo pasveikinti tik keturi ministrai, dar porai ministerijų atstovavo viceministrai, kiti atsiuntė daug žemesnio rango klerkus.

Pasak kalbėjusio premjero, šiemet jau dešimtą kartą rengiama „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų šventė – akivaizdus įrodymas, jog Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva taip pagerbti pačius sėkmingiausius, kūrybiškiausius ir energingiausius regionų žmones ne tik prigijo, bet jau tapo gražia tradicija. „Nėra abejonių, kad jūsų didelių pastangų, kryptingo ir kantraus darbo dėka kasmet tvirtėja savivaldos pamatai, gražėja miestų bei miestelių aplinka, pamažu gerėja mūsų piliečių gyvenimas. Juk jūs esate pagrindinė valdžia, tos pirmosios valdžios durys, už kurių kiekvienas pilietis turi rasti profesionalų, jautrų ir atsakingą tarnautoją, – sakė Vyriausybės vadovas. – Būtent čia visų pirma visu tempu turi veikti „vieno langelio principas“. Nes jūs esate arčiausiai žmonių problemų, jūs pirmieji ateinate į pagalbą ir padedate spręsti jiems rūpimus tiek kasdienės buities, tiek mūsų teisės keliamus klausimus“.    

Kaip jau ne kartą buvo, krivūlės buvo paskirstytos partiniu principu – jas gavo bemaž vien merai, atstovaujantys Seimo valdančiąsias partijas. Ypač pamalonintos socialdemokratinės savivaldybės. Buvo įteikti ir personaliniai apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“ Riterio ženklai. Jie įteikti socdemui, Druskininkų merui, Ričardui Malinauskui (jis yra ir LSA prezidentas, tad šis apdovanojimas lyg ir pačiam sau) ir, ko dar niekada nebuvo ir nuostatuose nenumatyta, Seimo narei (žinoma, socdemei) Mildai Petrauskienei.

Ceremonija vyko, savivaldybių atstovams sėdint prie vaišių stalų, kartu vyko koncertas. Dainavo Vaida Genytė, griežė violončelių kvartetas ir smuikininkių duetas, šoko šokėjai. Renginio pabaigoje įneštas didžiulis jubiliejinis tortas, kurio ragavo visi.

Autoriaus nuotr.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here