Skip to content

Rajone atskleistos kuro vagystės

MI informacija

Dar 2014 m. rajone buvo įvykdyta ne viena kuro vagystė iš rajono ūkininkų. Visais atvejais buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, tačiau asmenis, įvykdžiusius vagystes, pavyko nustatyti tik šio rugsėjo 29 d.

Šią dieną rajono policijos komisariato pareigūnai, kelyje Švenčionys–Mielagėnai–Andrejauka, sustabdė automobilį, kurį vairavo 19-metis jaunuolis. Automobilio bagažinėje rastos septynios plastikinės 20 litrų talpos su dyzeliniu kuru. Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad dyzelinis kuras pavogtas iš Mielagėnų sen., Salomenkos k. Kartu automobilyje važiavęs kitas 19-metis jaunuolis prisipažino, kad tai jis pavogė kurą iš minėtame kaime gyvenančio ūkininko. Įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 178 str. (vagystė).

Tiriant vagystę paaiškėjo, kad kuro vagystes rajone vykdė ne tik sulaikytas jaunuolis, bet ir dar keturi Švenčionių r. gyventojai. Visiems penkiems asmenims yra pareikšti įtarimai dėl įvykdytų vagysčių. Atliekant šį tyrimą, pareigūnai išaiškino dar septynias kuro vagystes rajone, po ko išsiplėtė ir įtariamųjų ratas.

BK 178 str. 1 d. numatyta, kad tas, kas pagrobė svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3-ejų metų. 178 str. 2 d. numatyta, kad tas, kas atvirai pagrobė svetimą turtą arba pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, ryšių kabelių kanalų sistemą, saugyklą ar saugomą teritoriją, arba viešoje vietoje pagrobė svetimą turtą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) arba automobilį, arba pagrobė strateginę ar svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki 6-erių metų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here