Skip to content

Žemės reformą pažadėta baigti per metus

Ar sulauks jos pabaigos rajono Žemėtvarkos skyriaus vadovai?

Antradienį Ignalinoje lankėsi  Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorė Daiva Gineikaitė. Ji Ignalinos žemėtvarkos skyriuje priėmė gyventojus, išklausė jų skundų dėl nuosavybės teisių atkūrimo, svarstė iškilusias problemas. Tuo pat metu kiti NŽT darbuotojai tikrino skyriaus darbą. Vėliau rajono savivaldybėje direktorę priėmė savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys. Dalyvavo  savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Juozas Panavas, žiniasklaida.

Pasak NŽT direktorės D. Gineikaitės, jos vizitų tikslas rajonų padaliniuose – susipažinti su esama situacija, išsiaiškinti, kaip, sprendžiant žemės reformos eigos klausimus, bendradarbiaujama su savivaldybėmis.

Kalbėdama apie viešnagę Ignalinoje, ji sakė, kad čia sutiko daug piktų žmonių, nesutariančių su kaimynais. Iš jau aplankytų rajonų, Ignalinoje skundų gauta daugiausia, todėl, galbūt, bus svarstoma ir rajono Žemėtvarkos skyriaus vadovų galimybė dirbti toliau. „Sprendimą priimsiu, kai susipažinsiu su vykdomos skyriaus patikros rezultatais. Pirminiais duomenimis, skyriuje problemų daug“, – sakė NŽT vadovė. Anot jos, daugiausia reformos klaidų ir „istorijų“ pridaryta ir prikurta dar apskričių laikais, o jas panaikinus, visas šis „bagažas“ atiteko tarnybai. Antra priežastis, neleidžianti baigti reformos – daug klaidų pridaryta ir pačių žemėtvarkininkų. Tarkim, dėl daugelio skundų, Ignalinos matininko Jono Berdikšlio veiklą tirs speciali komisija. Nemažai keblumų kyla ir dėl spragų įstatymuose, ypač dėl jų nesuderinamumo, kai skirtingi įstatymai tą pačią situaciją traktuoja skirtingai.

Savivaldybės atstovai sakė, kad savivaldybė su rajono skyriumi siekia konstruktyvaus bendradarbiavimo, bet klaidų, ypač pateikiant duomenis, dar nemažai. Iš skyriaus gaunami seni duomenys apie žemės savininkus, todėl mokesčius už žemę dar neretai „gauna“ ir mirę žmonės. Daug ginčų ir keblumų kyla dėl neinventorizuotų kelių, buvo ir visai kuriozinių situacijų, kai statyboms buvo išduotas leidimas… kapinėse. Mat jos jokiuose žemės planuose nebuvo pažymėtos. Pradėjo kasti tranšėjas pamatams – pasipylė kaulai.

D. Gineikaitė patikino, kad tvirtai užsibrėžta žemės reformą (bent jau kaime) baigti iki kitų metų trečiojo ketvirčio. Jei, kaip jau buvo ne kartą, politikai vėl nepakeis įstatymų. Miestuose, ypač didmiesčiuose, situacija dažnai labai paini. Ignalinoje dabar žemės sklypų laukia 5 gyventojai.

NŽT vadovė patikino MI, kad teigiamai bus išspręsta ir strigailiškietės Zojos Savčenko žemės sklypo problema, kai dėl tyčinio ar netyčinio žemėtvarkininkų aplaidumo neteisėtai buvo apkarpytas jos sklypas. Apie tai ne kartą rašėme, o kai nepadėjo, moterį „suvedėme“ su Seimo nariu Šarūnu Biručiu, kuris toliau sėkmingai sprendė įstrigusią problemą.

Neseniai NŽT direktore dirbanti D. Gineikaitė palieka gerą įspūdį ir viltį, kad žemėtvarkininkų klanas bus išjudintas, ką ji sėkmingai ir daro. Todėl prieš ją kyla kreivais keliais žemvaldžiais tapusiųjų pasipriešinimo banga. MI klausė viešnios – ar išlaikys spaudimą, kai net STT „po ja kasa“? Viešnia šypsojosi: „Šiuo metu jau nemažai padaryta. Nežinau, bandysiu laikytis, mano kadencija – ketveri metai“.

NŽT direktorė tikino, kad visi ir visada gali kreiptis į centrinę tarnybą, kur iškilę klausimai bus nagrinėjami, problemos sprendžiamos. Vylėsi, kad griežta  teritorinių NŽT padalinių patikra duos gerų rezultatų. Patikinu – reikalui esant, verta kreiptis, nes jau įsitikinta, kad direktorė problemų į vatą nevynioja, vien rajonų žemėtvarkininkų žodžiais netiki, sprendimus visais klausimais priima tik asmeniškai pati viską kruopščiai patikrinusi.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje