Skip to content

Linksmas ir sveikas linkmeniškių šeštadienis

Linkmenų kaimo bendruomenė, laimėjusi Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamą projektą „Judėkime linksmai – gyvenkime sveikai“, pradėjo jį įgyvendinti rugpjūčio 22 d. Projekto vadovė Aistė Chlevinskė atsimena tikslią pradžios datą, nes tądien vyko pirmasis užsiėmimas. „Pradėjome nuo stalo teniso, po to buvo Ignalinos visuomenės sveikatos biuro mankštų paskaitų ciklas, vyko sportinių šokių pamokos. Rinkdavomės kartą per savaitę, iš viso įvyko 12 užsiėmimų. Projektui buvo skirta 650 eurų, dar 65 eurus prisidėjome patys. Pagrindinė projekto idėja – suburti savo bendruomenę sveikai ir linksmai gyventi, tuo užkrėsti kaimynus. Užsiėmimuose dalyvavo ne tik linkmeniškiai, bet ir Limino, Naujasodžio, Dvariškių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai, buvo dalyvių net iš Vilniaus ir Švenčionėlių. Projektas baigėsi, bet mes šią veiklą tęsime. Patiko.“, – sakė projekto vadovė.

Šeštadienį Linkmenų sporto salėje vyko finalinis projekto renginys, vedėjų vadintas rudens sporto žaidynėmis, į kurias pakviesta svečių iš Ignalinos, Kazitiškio ir Strigailiškio bendruomenių. Kviesti Kaltanėnų atstovai neatvyko.

Renginys prasidėjo bendra visų dalyvių mankšta, kurią vedė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Edita Ryliškienė. Po apšilimo, komandos išsitraukė burtus ir spalvas (jos vadintos ne vietovės, iš kurios atvyko, pavadinimu, o spalvomis – raudonaisiais, mėlynaisiais, geltonaisiais, žaliaisiais). Kad būtų daugiau azarto, spalvas iš burtų kepurės traukė ir žiūrovai: kokią spalvą ištraukė, tą komandą palaikė.

Pirmoji rungtis – virvės traukimas. Šioje rungtyje azarto visada būna per kraštus, tad jo netrūko ir šįkart. Finaliniame traukime susirėmė Linkmenų ir Kazitiškio komandos, stipresni buvo svečiai iš Kazitiškio.

Vyko dvi estafetės. Vienoje visi kiekvienos komandos nariai privalėjo strėlytę įsmeigti į taikinį ir įmesti kamuolį į krepšį, kitoje ant badmintono raketės pernešti daržoves iš maišo į savo krepšį (vienas komandos žaidėjas nešė po vieną daržovę), tuo pat metu nenumetant ant galvos uždėtos badmintono taurelės. Vieną estafetę laimėjo Linkmenys, antrąją – Kazitiškis. Krepšinio turnyrą (3×3) laimėjo Kazitiškio, o stalo teniso kovas – Strigailiškio bendruomenių atstovai. Už pirmąją vietą rungtyje komanda gavo 4 taškus, už antrąją – 3 tšk. ir t. t.

Susumavus visų rungčių rezultatus, Linkmenų rudens sporto žaidynes laimėjo kazitiškiečiai – 15 tšk. Antri liko šeimininkai (14), trečia – Strigailiškio (12), ketvirta – Ignalinos (9) komanda. Kaip juokavo renginio vedėjas Edgūnas Kiminius, paskutinės vietos šiose žaidynėse nebuvo, buvo tik ketvirta. Linkmenų seniūnas Jonas Alekna, pats atlikęs keletą vaidmenų renginyje (šoko, kartu su Vincu Kliuku virkdė armonikas, sukurdami linksmą renginio muzikinį foną, dalyvavo varžybose), komandų kapitonams įteikė atminimo medalius, o kapitonai patys rinkosi komandoms skirtas dovanas, sudėtas ant stalo – didžiulius krepšius vaisių. Atskira dovana už pagalbą projektui ir renginiui (jo metu veikė ir Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stalelis), įteikta biuro direktorei E. Ryliškienei.

Renginys baigėsi skaniomis vaišėmis – karštu šiupiniu, kurio katilą išvirė dvi linkmeniškės – Lina Stundžienė ir Laura Šerėnienė. Viso renginio metu stalas linko nuo gaiviųjų gėrimų, žolelių arbatos ir saldumynų. Visoms varžyboms teisėjavo Rimantas Lazauskas, renginį vedė Daiva ir Edgūnas Kiminiai.

Autoriaus nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje