Skip to content

STT akiratyje – atominė elektrinė

MI informacija

Dviems asmenims pareikšti įtarimai dėl apgaule užvaldyto didelio turto: vienas verslininkas yra suimtas, o kitas įtariamasis – elektrinės darbuotojas. Jis buvo sulaikytas dviems paroms, verslininkui, kuris pirko atominės elektrinės turtą, paskirta kardomoji priemonė – suėmimas 10 dienų. STT pareigūnų nuomone, tokių teisėsaugos veiksmų gali būti ir daugiau. Juk uždaromoje elektrinėje vykdomas ne vienas turto išpardavimo aukcionas. Vienas įtariamųjų – atsakingas asmuo už dalį Ignalinos atominės elektrinės turto aukcionų Lauras Puslys. To IAE direktorius Darius Janulevičius nepatvirtino, tai žiniasklaidai neigė ir L. Puslys.

Ignalinos AE tinklalapyje skelbiama, kad L. Puslys ėjo Komercijos skyriaus vadovo pareigas. Suimti leista antrąjį asmenį, verslininką, kuris turtą pirko. „Pavardžių negalime nei patvirtinti, nei paneigti, – sakė energetikos ministro atstovas spaudai Mantas Dubauskas. – Tačiau Energetikos ministerija buvo informuota apie atliekamą tyrimą ir bendradarbiavo su tarnybomis, siekdama padėti išsiaiškinti galimo piktnaudžiavimo atvejus“.

STT turi informacijos, kad šis asmuo kartu su kitais valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis sugalvojo, kaip neteisėtai pasipelnyti, parduodant ne vieną milijoną eurų kainuojantį elektrinės turtą. Šio nusikaltimo sumanytojai sąmoningai apgaule sumažino parduodamo turto kainą ir parengė tokias sąlygas aukcionui, kad jį galėtų laimėti tik vienintelis iš anksto numatytas dalyvis. Be to, STT duomenimis, buvo imtasi aktyvių priemonių sutrukdyti kitiems potencialiems dalyviams dalyvauti aukcione. Įtariamųjų asmenų namuose atliktos kratos. Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here