Skip to content

Vėl įkliuvo cigarečių kontrabandininkai

MI informacija

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiai, turėdami išankstinės informacijos, patikrino vietovę ties Kudabiškės k. (Didžiasalio sen.). Nuo čia iki valstybės sienos su Baltarusija – apie 7 km. Apylinkės yra pelkėtos ir apaugusios tankiais brūzgynais.

Pasieniečiai Kudabiškės prieigose užfiksavo du aplink kaimą ėjusius vyrus. Ant pečių jie nešė polietileno plėvele apvyniotus ir savadarbėmis petnešomis sutvirtintus ryšulius. Sulaikymo metu 46-erių Švenčionių r. gyventojas ir 28-erių Baltarusijos pilietis pasieniečiams nesipriešino. Užsienietis turėjo tvarkingus dokumentus, suteikiančius jam teisę legaliai būti Lietuvoje. Paaiškėjo, kad kontrabandininkai nešė 6 dėžes, iš viso – 3 tūkst. pakelių, cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Šį Švenčionių r. gyventoją pasieniečiai jau anksčiau kelis kartus buvo sulaikę dėl kontrabandos, todėl dabar jam už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, gresia maksimali administracinė bauda, kuri gali būti nuo 5792 iki 14 481 euro.

Baltarusiui VSAT pareigūnai už tokį patį pažeidimą irgi pradėjo administracinės bylos teiseną. Užsieniečiui gresia bauda nuo 2896 iki 5792 eurų.

Abi šias bylas nagrinės teismas. Po apklausų sulaikytieji buvo paleisti. Jų gabentos cigaretės saugomos VSAT Ignalinos rinktinėje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje