Skip to content

Nuo šiol šventės – be alkoholio

Gruodžio 17 d. posėdžiavusi rajono savivaldybės taryba visais balsais (susilaikė tik liberalas Vygandas Dilys) priėmė beveik istorinį sprendimą, kuris skamba taip: uždrausti prekybą alkoholiniais gėrimais pagal vienkartines licencijas rajono savivaldybės įstaigų organizuojamose šventėse, masiniuose renginiuose, parodose, koncertuose, teatro spektakliuose ir kituose renginiuose. Tai reiškia, kad bemaž visi renginiai rajone nuo šiol bus blaivūs – be alaus, vyno, degtinės ir kitų alkoholinių gėrimų. Jie nebus parduodami.

Pagal Alkoholio kontrolės įstatymo 22 str. 1 dalies 4 punktą („vartoti alkoholinius gėrimus draudžiama viešose vietose, išskyrus viešojo maitinimo vietas, kuriose išduotos licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais“), būtų draudžiamas ir jo vartojimas renginio vietoje. Tad renginiuose negalės būti ir neblaivių žmonių, o jei tokie pasirodys, visas kortas rankoje turės policija. Iki šiol pareigūnai patekdavo ir į dviprasmiškas situacijas. Kokioje šventėje sulaiko padauginusį pilietį, o jis teisinasi – gėriau čia, va ten parduoda.

Sprendimo projekto tikslas – kurti blaivią aplinką savivaldybės teritorijoje ir siekti, kad šventės ir masiniai renginiai būtų atskirti nuo alkoholio vartojimo, uždraudžiant prekybą alkoholiniais gėrimais juose, taip pat sumažinti alkoholio vartojimą tarp nepilnamečių, organizuoti renginius, kuriuose nebūtų parduodamas alkoholis.

Spalį mūsų laikraščio interneto svetainėje vyko apklausa tema „Ar drausti alkoholį masiniuose renginiuose?“ Iš 111 respondentų, 43,2 proc. pasisakė už tai, kad alkoholio renginiuose visai nebūtų, dar 8,1 proc. teigė, kad be girtų žmonių šventėse būtų saugiau. 27 proc. pasisakė už tai, kad alkoholio nebūtų tik renginiuose, skirtuose vaikams. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje