Skip to content

„Pokalėdinių“ muštynių Ignalinoje kaina – daugiau kaip 2000 eurų

Juristai24 .lt

Ignaliniečiai kaltinamieji D. ir N. (duomenys neskelbtini) 2014 m. gruodžio 27 d., apie 22 val., viešoje vietoje – Ignalinos mieste, veikdami kartu bendrininkų grupėje, traukdami nukentėjusįjį E. (duomenys neskelbtini) už rūbų, dėl menkavertės priežasties bandė jį prievarta išlaipinti iš automobilio vairuotojo vietos. Nepavykus to padaryti, D. ranka sudavė smūgius nukentėjusiajam į veidą, po to N. kaire ranka sudavė nukentėjusiajam į viršugalvį.

BYLOS APLINKYBĖS

Kaltinamasis D. kumščiu suduodamas automobilyje sėdinčiam E. ne mažiau 5 kartų į veido sritį, padarė pastarajam nosies kaulų lūžį ir kitus sužalojimus – nesunkų sveikatos sutrikdymą. Kaltinamasis D. savo kaltę visiškai pripažino. Jo veika kvalifikuota pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 138 str. 1 dalį (nesunkus sveikatos sutrikdymas) ir 284 str. 1 dalį (viešosios tvarkos pažeidimas).

Kaltinamasis N. taip pat savo kaltę visiškai pripažino. Paaiškino, jog jo smūgis nebuvo stiprus, jis sudavė nukentėjusiajam E. delnu per pakaušį. Paaiškino, jog supranta, kad pažeidė viešąją tvarką. Paaiškino, jog pripažįsta, kad padarė E. turtinę žalą, o neturtinės žalos pripažįsta dalį. Jo veika kvalifikuota pagal LR BK 284 str. 1 dalį.

Nukentėjusys E. paaiškino, kad iš paskos važiavusio ir sustojusio automobilio išlipo ir prie jo automobilio priėjo du vyrai D. ir N., kurie atidarė jo vairuojamo automobilio dureles ir pradėjo tempti jį iš automobilio. Kadangi jis buvo prisisegęs saugos diržu, jo neištempė. Tuomet minėti du vyrai jį sėdintį automobilyje pradėjo mušti kumščiais ir spardyti kojomis. Jis tik spėjo nusiimti akinius ir užsidengti veidą rankomis. Visi smūgiai buvo suduoti į veidą. Pasak E., buvo suduota ne mažiau kaip 10 smūgių. Paklausus jų dėl ko jį muša, vienas iš jų atsakė, kad  jis jiems automobiliu užkirto kelią.

Nukentėjusysis E. teismui pateikė prašymą, kuriame nurodė, kad vienas iš skriaudikų D. jam sumokėjo 1150 Eur turtinei ir neturtinei žalai padengti, todėl jokių turtinių ar kitokių pretenzijų jam neturi ir ieškinio šio kaltinamojo atžvilgiu atsisakė, taip pat nurodė, jog šis kaltinamasis jo atsiprašė, jie susitaikė, todėl sutiko, kad kaltinamasis būtų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

Byloje taip pat buvo pareikštas Panevėžio teritorinės ligonių kasos civilinis ieškinys dėl 117,61 Eur priteisimo už Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui padarytą žalą už apmokėtas nukentėjusiajam E. suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas.

„Asmeniui padarytos moralinės žalos neretai apskritai niekas, net jokia kompensacija negali atstoti, nes asmens psichologinė, emocinė ir kitokios būsenos, buvusios iki tol, neįmanoma sugrąžinti. Neturtinės žalos atlyginimas yra tikslingas ne tik nubaudimo teorijos atžvilgiu, bet ir yra gera prevencinė priemonė ne tik jiems patiems, bet ir jų bendraamžiams bei panašų gyvenimo būdą propaguojantiems asmenims, kad kiekvienas turi atsakyti už savo nusikalstamus veiksmus, nes teisinėje valstybėje įstatymo saugomos vertybės, o ypač asmens sveikata, privalo būti gerbiamos ir saugomos“, – teigia šioje byloje nukentėjusiojo E. interesus gynęs teisinių paslaugų portalo JURISTAI24.lt juristas Eugenijus Gaščenka.

TEISMO SPRENDIMO ESMĖ

Ignalinos rajono apylinkės teismas 2015 m. lapkričio 5 d. šioje byloje priėmė nuosprendį, kuriuo, atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamasis D. visiškai prisipažino padaręs abi nusikalstamas veikas, atlygino padarytą nukentėjusiajam E. turtinę ir neturtinę žalą ir su juo susitaikė (sumokėdamas jam 1150 Eur), pripažino Panevėžio teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį dėl 117,61 Eur, anksčiau teistas nebuvo, viena veika tuo pačiu metu padarė du nesunkius nusikaltimus, neturi galiojančių administracinių nuobaudų, augina mažametį vaiką, nusprendė D. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir baudžiamąją bylą jo atžvilgiu nutraukti. Panevėžio teritorinės ligonių kasos pareikštas civilinis ieškinys patenkintas ir iš D. priteista Valstybinės ligonių kasos naudai 117,61 Eur.

Atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamasis N. teisiamas jau 7 kartą, nusikalto turėdamas neišnykusį teistumą – ankstesniu teismo nuosprendžiu jam paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo metu, tačiau įvykdė vieną nesunkų nusikaltimą, savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailisi, iš esmės pripažino nukentėjusiojo pareikštą civilinį ieškinį, jo kaip bendrininko vaidmuo darant nusikalstamą veiką buvo antraeilis bei į kitas bausmei individualizuoti ir kvalifikutoti reikšmingas aplinkybes, teismas N. pripažino kaltu padarius nusikaltimą, numatytą LR BK 284 str. 1 dalyje, teismas paskyrė jam galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 1 metams ir 4 mėnesiams, laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant 3 metams. Taip pat nuteistajam N. paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – nemokami darbai, įpareigojant jį per 2 mėnesius neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose bei organizacijose.

Iš nuteistojo N. nukentėjusiojo E. naudai priteista 720 Eur (370 Eur turtinės ir 350 Eur neturtinės) žalos atlyginimo.

Teismo nuosprendis įsiteisėjo.

Nuo JURISTAI24.LT

Kadangi išteisintajam D. ir nuteistajam N. dar praeitų metų „pokalėdinės“ muštynės, įskaitant advokato paslaugas, kainavo daugiau kaip 2000 Eur, akivaizdu, kad muštynės – brangi pramoga, nes už muštynių „kainą“ geriau ilsėtis šiltuose užsienio kurortuose.

Visiems linkime negadinti vieni kitiems artėjančių švenčių, kad net ir šventėms pasibaigus, jos vėliau neišbrangtų atlyginant dėl neatsakingo elgesio padarytą žalą, o teistumas ir kitos teisinės pasekmės vėliau netaptų kliūtimi siekiant užsibrėžtų tikslų.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti teisinių paslaugų portalo JURISTAI24.LT el. paštu info@juristai24.lt. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here