Skip to content

Ryškėja būsimos sanatorijos kontūrai

Ketvirtadienio rajono tarybos posėdis prasidėjo būsimos sanatorijos statytojų Ignalinoje projekto pristatymu. Sklypą jai statyti (4 ha šalia miesto paplūdimio prie Gavio ežero) nupirko ir visus darbus atlikti įsipareigojo UAB „Sveikatingumo projektai“ iš Vilniaus. Projektą pristatė bendrovės direktorius Leonas Kačinskas. Į klausimą – ar sugebės, jis sakė: „Turiu kietą sprandą, šioje srityje dirbu jau 20 metų“.

Kol kas sanatorijoje planuojama 90 vietų, bet jau dabar mąstoma apie 120. Daryti paslaugų poreikio tyrimai Švenčionių, Zarasų rajonuose ir Visagine rodo, kad paklausa bus nemenka. Juolab, kad gydymo paslaugos kokybe čia nenusileis paslaugoms Druskininkuose ar Birštone. „Manau, ypač rimtais konkurentais tapsime Birštonui“, – sakė L. Kačinskas.

Kadangi kurortinio gydymo paslaugos jau plečiamos ligoninėje, jos, atsiradus sanatorijai, taps tarsi pirmo lygio, o sanatorijoje bus antras lygis. Kitaip sakant, abu lygiai taps vienas kitą papildantys, užtikrinantys gydymo tęstinumą. „Didelis pliusas yra vietinis mineralinis vanduo. Maloniai nuteikia ir džiugina rajono valdžios nusiteikimas ir suinteresuotumas, šia prasme geresnės savivaldybės dar nebuvome sutikę“, – sakė svečias.

Sanatorija vadinsis Ignalinos sveikatingumo centras „Gavys“, joje dirbs 60–70 darbuotojų. Specialistų pirmiausia ieškos rajone, o jei trūks – kituose aplinkiniuose rajonuose. Statybas, kurios prasidės kitąmet, planuojama baigti per dvejus metus, projekto vertė – 4 mln. eurų. Finansavimas iš įvairių šaltinių. Paklausus, ar neatsitiks, kaip dažnai būna, kad negavus finansavimo projektas bus palaidotas, L. Kačinskas sakė: „Mes pirmiausia išsiaiškinome ir užsitikrinome būsimo finansavimo srautus, tik po to pirkome sklypą, darėme projektus“.

Čia bus plėtojamas ir medicininis turizmas. Tyrimai rodo, kad Ignalina domisi ir važiuos čia gydytis ir užsieniečiai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje