Skip to content

2016-ieji – jubiliejiniai Igno ir Linos miesto metai

MI informacija

Ateinančiais, 2016-aisiais metais, mūsų gimtoji Ignalina švęs 150-ies metų sukaktį. Šiam solidžiam jubiliejui ruošiamasi iš anksto. Dirba visi: tiek savivaldybės įstaigų atstovai, tiek ir patys miesto gyventojai. Veiklos – į valias: nuo įvairių renginių, susitikimų, knygų ir albumų leidybos iki miesto viešųjų erdvių pertvarkymo.

Vyresnės kartos Ignalinos miesto moterys vis užsukdavo į redakciją dėl, jų manymu, nuolat niekinamos skulptūros, Motinų garbei pastatytos šalia Laisvės ir Aukštaičių gatvių sankirtos esančiame skverelyje. Žmonių manymu, jei nėra galimybės ir noro jos rekonstruoti ir ištraukti iš krūmų, tai gal derėtų ją apskritai sunaikinti, kad kaskart neskaudintų Motinoms širdies, žiūrint kaip „pagarbiai“ ją niekina miestelio „pažiba“ – klajojantys pijokai. Pasak ignalinietės, vargu ar verta Ignalinoje statyti suoliukus, nes ant jų poilsiauja tik išgerti, gamtos reikalus atlikti ar pamiegoti susiruošę girtuokliai. Po tokių lankytojų normaliam žmogui jau kaip ir nedera čia lankytis, nes tai – girtuoklių „medžioklės plotai“.

Pasak Ignalinos miesto seniūno Valentino Rumbučio, minėta skulptūra visiškai sutrūnijusi, todėl ji bus iš ten iškelta. „Mes jau seniai esame apžiūrėję, kad ši skulptūra baigusi savo amžių. Kuris laikas dirba visa grupė rajono savivaldybės specialistų, kurie planuoja ir sprendžia, kuo galima būtų užpildyti šią vietą. Kadangi ateinantys metai – Ignalinai jubiliejiniai, tai ketiname pagal galimybes patvarkyti visas viešas erdves, todėl naujas „kūrinys“ atsiras ir šiame skverelyje, bus atnaujinta ar net naujai sukurta Igno ir Linos skulptūra, kuri jau taip pat yra gerokai patrešusi“, – teigia seniūnas V. Rumbutis.

Žurnalistų su rajono meru Henriku Šiaudiniu metu buvo kalbėta ir apie šventinius ateinančių metų renginius. Pasak mero, nors įvairių renginių ir susitikimų netruks ištisus metus, tačiau pagrindinis renginys planuojamas per Rasos šventę, birželio 24 d. (penktadienį). Kito laikraščio žurnalistė Vida Žukauskaitė pasiūlė merui perkelti renginį į rugpjūtį ir švęsti per šv. Ignotą, taip daugiau dėmesio skiriant tikriesiems miesto šeimininkams – Ignams ir Linoms. Ignas yra šv. Ignoto trumpinys ir net keliuose kalendoriuose šių vardų vardadieniai švenčiami vasario 1 d., liepos 31 d.  ir spalio 17 d. Lina, kaip ir Ignas, taip pat nėra šventas vardas. Tik kad Linos vardu vokiečių astronomas pavadinęs planetą. Na, o šv.Linas (Lina) minimas rugsėjo 23 d., šv. Ana Lina – vasario 27 d. šv. Uršulina – balandžio 7 d. Jei būtų planuojama keisti renginio datą – yra iš ko rinktis.

MI redaktorius Jonas Baltakis pasiūlė ta proga pagerbti dvarininkų Kaminskių amžinojo poilsio vietą Rimšėnų kapinėse, ten puikiai išsilaikę visi daugiau nei 100 metų stovintys Kaminskių šeimos paminklai: Igno Kaminskio, jo žmonos, kelių vaikų. Juk būtent I. Kaminskio palivarkas, pavadintas Ignalinka (buvęs tarp dabartinės „Lukoil“ degalinės ir Kelių tarnybos), ir davė vardą būsimam miestui.  

Nors ir nesmagu apie tai kalbėti, tačiau jau pradėti judinti didieji rajono „apsileidėliai“. Pasak seniūno V. Rumbučio, išsiųsta 14 raginamųjų laiškų su nuotraukomis Ignalinos miesto gyventojams, kurie nesitvarko savo privačių teritorijų, privačių namų kiemų, apleidę juose esančius statinius. Nekreipiant dėmesio į gražius raginimus, deja, laukia baudos ir kitos drausminančios priemonės. Jei gyventojai nesiims priemonių iki gegužės 2 d., t. y. nesusitvarkys, vadovaujantis rajono tarybos 2005 m. gruodžio 8 d. sprendimu Nr. T-613 patvirtintomis taisyklėmis, gresia administracinė atsakomybė pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 str. Jo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą iki 579 eurų (gal pirmam kartui užtektų 150-ties eurų jubiliejinei datai atminti?). Manykime, kad mūsų gyventojai pakankami sąmoningi ir jiems tereikia priminimo ir gražaus paraginimo, kad mūsų Ignalina ir jos apylinkės išsivaduotų iš apleistų pašiūrių, griuvenų ir sąvartynais paverstų kiemų, nekaip atrodančių renovuotų daugiabučių fone.

Visi gyventojai, turintys pasiūlymų dėl jubiliejinio Igno ir Linos miesto pagražinimo, gali kreiptis į miesto seniūną. Jūsų pasiūlymus mielai priimsime ir redakcijoje. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje