Skip to content

Sunkiu kūno sužalojimu kaltinta ūkininkė išteisinta

MI informacija

Pernai kovo 1-osios naktį, pasibaigus savivaldybių rinkimams, kaimo turizmo sodyboje Ažušilėje surengtame pokylyje rinkimų rezultatus aptarinėjo Liberalų sąjūdžio rajono skyriaus nariai. Jam pasibaigus, vienam iš dalyvių prireikė ir medikų, ir policijos pagalbos – buvo stipriai sužalota akis. Prokurorai dėl šio incidento apkaltino ūkininkę iš Kančiogino, kandidatavusią į rajono tarybą, Danutę Butavičienę. Ji akį sužalojo savo vyrui.

Ikiteisminio tyrimo metu nukentėjęs J. Butavičius tvirtino, kad jį peiliu sužalojo žmona. Esą tai įvyko paryčiais, kai jis lydėjo žmoną į tualetą. Jiems grįžtant į kambarį, žmona įpykusi griebėsi peilio. Bandydamas ją nuraminti, vyras išjungė šviesą kambaryje ir liepė jai miegoti. Tuo metu ir pajuto dūrį į akį.

Paskui vyras ėmė keisti savo parodymas, sakydamas, kad pargriuvo ir trenkėsi į stalo kraštą. D. Butavičienė, kuriai nustatytas 1,65 prom. girtumas, nuo pat pradžių kaltę neigė. Teisme ji pasakojo, kad miegodama pajutusi, jog ją kažkas smaugia, todėl gynėsi ir pirštu ar žiedu ir galėjo sužaloti akį.

Prokuroras prašė teismą ūkininkę nuteisti 6 metams nelaisvės, tačiau Panevėžio apygardos teismas ją išteisino. Mat teismo manymu, byloje nėra neginčytinų įrodymų, kas sužalojo J. Butavičių. Nuosprendyje svarstoma, kad net padarius prielaidą, jog prieš žmoną smurtavo vyras, tuomet žmonos veiksmus galima vertinti kaip būtinąją gintį. Net medicinos ekspertai nesugebėjo teismui pateikti tikslios išvados, kokiu daiktu buvo sužalota akis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here