Skip to content

Kainos „Maximoje“ – neįmenama mįslė

Rašome ir rašome apie prekybos centruose „gyvenimus“ trumpinančius tautiečius, bet tai ir telieka tušti rašiniai. Kam gi rūpi žmogelio godos? Svarbu – bet kokia kaina parduota prekė ir gautos pajamos.

Štai ignalinietė Dangira Šakalienė užsuko į redakciją su koštuvėliu, pirktu prekybos centre „Maxima“. Žinoma, problema – ne milijono vertės, bet kai ji kartojasi ir kartojasi, neregėtai tampa labai opia. Moteris rado prekę – koštuvą su rankena. Kainos lyg ir dvi. Pirmoji – 0,49 Eur, ant viršaus šoniuku užklijuota – 1,49 Eur, na, o kasoje už prekę iš moters paėmė 1,69 Eur. Žodžiu, netikėtai prekė pabrango 13 proc. Pabandykime sekundėlę pagalvoti, kokie procentai taip ir lieka prekybos centro stalčiukuose, nes dauguma perkančiųjų retai kada nagrinėja ir tyrinėja savo čekius. Iš liūdnos patirties žinau, kad taip žaidžiama metai iš metų. Kiek beeitum, kiek besiaiškintum, vis tiek tu esi kaltas. Nes ne į tą kainą pažiūrėjai, ne tą prekę pasiėmei ir t. t.

Sykį toks kuriozas buvo su maišais šiukšlėms. Kaina nurodyta viena, pasiėmiau kelis pakelius 160 l talpos šiukšlių maišų. Kadangi labai skubėjau, nebuvo laiko su jais aiškintis, taip ir liko, nors pardavėja patikino, kad prekės su akcijomis jau baigėsi, o kaina dar nespėta nuimti. Pavakary aš vėl užsukau į parduotuvę. Pasižvalgiau prie tų pačių lentynų: ir prekės tos pačios kaip buvo, ir ta pati su akcija 40 proc. nuolaida tebekaba. Žodžiu, sėkmingai „maustom“ ir kitus. Teisybės dėlei reiktų pasakyti, kad poniai Dangirai nuėjus į prekybos centrą, pardavėjai pripažino sąmoningai ar nesąmoningai klydę ir grąžino moteriai 0,20 Eur. Bet šįkart ne piniguose esmė.

Tik štai galvoju, kur mes taip nueisim, „smaugdami“ vieni kitus? Visi esame ignaliniečiai,  anksčiau ar vėliau mums vieniems kitų reikės. Šiandien tu parduotuvėje 20 centų apgavai žmogų, o rytoj pats važiuosi padangų keisti, o ne, duok Dieve, prireiks pas tokiu būdu apgautą gydytoją užsukti. Gali ir nebepasveikti niekada… Juokauju, žinoma.

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje