Skip to content

Moteris, gydanti šypsena ir rankomis

Žmogaus organizmas  – nuostabus gamtos kūrinys, kuris, kaip žinia, geba pats save sunaikinti ir pats save pagydyti. Viskas priklauso nuo tikėjimo savo gebėjimais, noro gyventi ir būti sveikam. Kartais tikėjimui savimi paskatinti ar sustiprinti reikalinga pagalba. Gali padėti sielos draugas, išmintingas gydytojas, ar šiaip nuoširdus ir paslaugus medikas. Ignalinoje be begalės nuostabių žmonių radome dar vieną šaunią,žmones gelbstinčią moterį, kurią pamilo gausybė jos klientų. Tai kineziterapeutė Justė Kulvietienė.

Sužavėjo sveika gyvensena

Justė – ignalinietė. Čia gimusi, augusi, šeimą sukūrusi, sūnelį auginanti ir gyvenimą pašventusi kitų ignaliniečių gelbėjimui. Justė Utenos kolegijoje mokėsi ergoterapijos, kineziterapijos. Mokslai su teorija ir praktika įvairiose gydymo ir reabilitacijos įstaigose trūko septynerius metus. Justė džiaugiasi praėjusi sudėtingiausius mokymus Utenos ligoninėje, kur dirbo su mažais vaikais ir su ligoniais, persirgusiais insultu. Diplomuota specialistė labai mėgstanti savo darbą, jo laukė kelis metus, tikėdama, kad jai būtinai pasiseks, nes tiek laiko ir pastangų įdėjus tobulinantis kineziterapijos srityje, išeiti dirbti, kad ir pardavėja, ji nenorėjo. Dirbant nemėgstamą darbą ir nuolat jaučiant nepasitenkinimą savimi irsavo gyvenimu, galima labai stipriai susirgti.

Justės žvaigždė pasisuko pačiu laiku ir moteris buvo pakviesta dirbti Neįgaliųjų draugijoje. Čia ji dirba ir savo kabinete, ir eina pas nevaikštančius žmones į namus.

„Dirbant tokį darbą svarbiausia – paties subalansuota emocinė būklė. Kiekvieną klientą pasitinki su šypsena, nuramini, padrąsini, išklausai jo pasakojimų, arba pasakoji, ką jam atlieki, kaip kas veikia ir pan. Šiaip aš priimu visus žmones, turinčius rimtų negalavimų. Jie privalo turėti savo gydytojo siuntimą, nes tik gydytojas nusprendžia, kaip ir ką galima daryti. Kartais sergant viena ar kita liga masažas gali ne pagelbėti, o pakenkti“, – teigia Justė.

Kuo naudingas masažas

„Kuo naudingas masažas? Vienu sakiniu labai sunku apibūdinti. Tarkim, pirmiausia jis naudingas odai. Tiek atliekant gydomąjį, tiek kosmetinį masažą, nuo odos paviršiaus pašalinamos negyvos ląstelės, ji lengviau aprūpinama deguonimi, pagerėja riebalinių ir prakaito liaukų veikla. Po masažo oda tampa švelni ir elastinga. Oda dalyvauja medžiagų apykaitos ir imunobiologiniuose organizmo procesuose. Masažas – vienas efektyviausių metodų stiprinti šias funkcijas. Dar masažas padeda raumenims ir širdžiai Masažas didina darbingumą ir stiprina raumenis. Masažuojamame plote spartėja arterinė kraujotaka, todėl organizmui lengviau maitinti audinius. Masažas taip pat pagerina kraujo pasiskirstymą tarp raumenų ir vidaus organų, palengvinamas širdies darbas. Masažuojant pilvą, mažėja arterinis kraujospūdis – toks masažas ypač rekomenduojamas sergantiems hipertonija. Priklausomai nuo masažo tipo, veikiami paviršiniai arba giluminiai organizmo audiniai. Tačiau masažas veikia ne tik liečiamą plotą, bet ir daugelį už šio ploto esančių organų bei sistemų“, – pasakoja profesionali kineziterapeutė.

Natūralus sveikimo būdas

„Iš tiesų galima pasakyti ir daug paprasčiau, ko galbūt nežino dauguma žmonių. Masažas padeda

atsikratyti nemalonių minčių. Jis teigiamai veikia psichinę žmogaus sveikatą, kelia nuotaiką, šalina fizinius negalavimus. Stebuklingi prisilietimai prie kūno atitraukia nuo rūpesčių ir liūdnų minčių, o kenčiantiems nuo depresijos masažas padeda  pozityviau mąstyti. Kasdienė įtampa ir emocinis stresas daugeliui žmonių – kasdienybė. Reguliarus masažas padeda atsiriboti nuo neigiamos patirties. Masažas – natūralus vaistas nuo nemigos, nuolatinio nuovargio, organizmo išsekimo.

Dar masažas mažina svorį ir stiprina imunitetą. Masažuojant į organizmo ląsteles patenka daugiau deguonies, oda pradeda aktyviau „kvėpuoti“. Todėl masažas padeda išspręsti daugybę problemų. Jis stimuliuoja ir suteikia tonuso audiniams ir raumenims, spartina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, o kartu padeda kristi svoriui. Masažas spartina gijimo procesus. Jo poveikis itin pastebimas pavasarį ir rudenį, kai žmogaus organizmas patiria stresą, tenka priprasti prie temperatūros pokyčių. Be to, masažas – pirmoji pagalba nuo streso, įtampos, neigiamo aplinkos poveikio“, – radusi atokvėpio minutėlę pasakoja pašnekovė.

Klientas visada teisus

Grįžusi po darbo, Justė namuose pati atlieka specialius pratimus, kad pačios rankos nuolat būtų tvirtos ir ji nenuviltų klientų. Dar ji daug laiko leidžia gryname ore su vaiku važinėdama rogutėmis, slidėmis ar plaukiodama baseine.

Per darbo dieną Justė dirba be atokvėpio. Gydomasis klasikinis masažas žmogui trunka 35 min. Dar ji atlieka rankų, kojų, ir ypač populiarų sprando masažus. Na, o keliaudama pas gulinčius ligonius į namus, į užtrunka iki 2 val. nes tokiems klientams atliekamas ir kūno masažas , ir mankšta.

Kalbantis su Juste, ji masažo vieną iš klienčių. Po procedūros moteris tegalėjo ištarti vieną frazę: „Aš laiminga“.

Kita pacientė, ignalinietė Danutė, nuolat besinaudojanti masažuotojų paslaugomis, nes tik jų dėka ji galinti gyventi normalų, kokybišką gyvenimą. „Net nežinau, ką aš daryčiau be Justės. Sakote, kad Iganlinoje daug masažuojančių. Gal ir daug. Tik, kad mažai tokių, kurie tikrai sugeba išgauti tinkamą efektą ir kurie supranta ką daro. Paglostyt gali bet kas, o nauda iš to kokia. Sykį buvau sanatorijoje ir vienas specialistas, taip pat gerai ir stipriai dirbantis kaip Justė, pasakė: „Pasitrinti ir namie  rankšluosčiu gali. Nori masažo – teks ir skausmą pakęsti“. Labai svarbu kaip žmogus dirba. Ne pasiglostyti, ne malonumo jausti ateini, o gydytis. Be to, čia ir kaina tinkama. O poliklinikoje gauni 5 seansus. Juk ir patys gydytojai supranta, kad tai mažai. O privačiai masažuotis gali tik milijonieriai“, – pasakoja ponia Danutė.

„Po kelių seansų Danutei ištrinam ant sprando susiformavusią skausmingą kuprelę, susidariusią iš ataugų. Būtent dėl jų moters judesiai būna labai skausmingi. Ji negalinti net galvos pasukti. O jokie vaistai ir tepaliukai šito skausmo nenumalšins. Tai labai dažna vyresnio amžiaus žmonių problema“, – teigia Justė.

Justės darbo sutartis Neįgaliųjų centre jau baigiasi. Jie atsisako masažuotojo, skalbimo ir kirpimo paslaugų, nes negavo finansavimo. Kadangi prie Justės pripratę ignalineičiai labai sunerimo dėl to, kreipėsi pagalbos į Dienos centro administraciją, kad kokiu nors būdu, padedant rajono savivaldybei,būtų išsaugotos šios paslaugos, gyvybiškai reikalingos žmonėms.

Autorės nuotr.

Gali būti aktualūs RANKŠLUOSČIAI

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje