Skip to content

Puodelis žaliosios arbatos, gera pirtis ir dar kelios smulkmenos

MI informacija

Viena iš žmogaus negalavimo priežasčių  – tingėjimas. Tingėjimas skirti dėmesio sau. Žmonės pamėgo eiti lengviausiu keliu, vedančiu tik pro vaistinę. Įsitikinimas, kad vaistinėje nusipirksi sveikatą, tikrai nėra išmintingas. Jį priskirčiau savo tinginystės pateisinimui. Kad žmogus gerai jaustųsi, turi iš koreguoti savo gyvenimo būdą, kuriame daugiau judėjimo, daugiau sveiko maisto, gryno oro ir kitų priemonių, natūraliai stiprinančių organizmo imuninę sistemą. Keletas patarimų, kuriuos siūlyčiau įtraukti į kiekvieno jūsų dienotvarkę, idnat jūsų pačių gyvenimas taptų kokybiškesnis sveikatos ir geros savijautos prasme.

Tinkama mityba

Kiekvieną dieną mūsų organizmas praranda milijonus ląstelių ir tiek pat jų pagamina, panaudodamas „statybines“ medžiagas, kurias gauna mums valgant, geriant, kvėpuojant. Ląstelių gamyba – nepertraukiamas procesas, o žmogaus sveikata priklauso nuo „statybinių medžiagų“ kokybės. Tad akivaizdu, kad mityba turi didelę reikšmę mūsų sveikatai, ir nors kokybiškas maistas tampa prabanga, dėl ir savo artimųjų pasistengti verta.

Tyrimai įrodė, kad imunitetą stiprina ir probiotinės bakterijos. Probiotikai – gerosios bakterijos – išgaunamos natūraliu būdu ir naudojamos kaip kasdieninių maisto produktų papildai. Probiotikais papildyti jogurtai, pasukos, kefyras, mėsos gaminiai ir t.t. Jie labai vertingi norint atkurti normalią kūdikių, pagyvenusių žmonių ar ligonių mikroflorą bei žarnyno funkciją. Kodėl vaikams vietoj perkamų gerųjų bakterijų vaistų pavidalu, nepagaminti namuose suplakant kokteilį iš kefyro ir banano. Ir labai skanu, ir sveika, ir natūralu.

Tyrimai įrodė, kad net vienos maistingosios jos medžiagos trūkumas gali susilpninti imunitetą. Tad valgykime įvairų maistą.

Kuo daugiau vaisių ir daržovių

Antioksidatoriai, ypač A, C ir E grupės vitaminai, išvalo organizmą nuo laisvųjų radikalų – t.y. potencialiai kenksmingų medžiagų, galinčių pažeisti sveikas ląsteles. Daržovės bei vaisiai padidina antioksidatorių, kurie sunaikina laisvuosius radikalus dar nespėjus jiems pakenkti, kiekį.

Judėti, judėti ir dar kartą judėti

Suprantu, kad dauguma jau pavargo klausyti apie judėjimo ir sporto naudą ligų profilaktikai. Tačiau, akivaizdu, kad dauguma jude per mažai. Sportuodami grūdinamės, vadinasi, stipriname organizmo atsparumą ligoms – imunitetą. O judėjimo galimybės Ignalinoje didelės. Be tradicinių aerobikos bei treniruoklių salių, baseino, galite lankyti šokius, jogos pratybas, mankštas Dienos centre, slidinėti Žiemos sporto centre, čiuožinėti paplūdimyje ant įrengto ledo, arba tiesiog kuo daugiau vaikščioti gryname ore.

Duokim garo!

Pirtis – tai ne tik švara, bet ir sveikatinimo procedūra. Ji taip pat stiprina imunitetą. Temperatūrų kaita, kontrastinis dušas grūdina mūsų organizmą. Dar Hipokratas teigė, kad pirtis gerai veikia virškinamąją, kvėpavimo, nervų sistemas.

Tačiau ir garintis reikia mokėti. Prieš einant į pirtį negalima daug valgyti, tačiau ir alkaniems eiti nepatartina. Negalima garintis per ilgai: paprastai seansas trunka 5–8 min. Kartoti sveika ne daugiau nei 3–4 kartus.

Tačiau, nusprendus eiti į pirtį ir turint negalavimų, vis dėlto reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Garintis negalima sergant vėžiu, širdies ligomis, tuberkulioze ir kt.

Vartoti imunostimuliatorių

Imunitetui stiprinti sukurta įvairių preparatų arba natūralių žolelių. Viena tokių – ežiuolės. Ją rekomenduojama vartoti siekiant pagerinti organizmo atsparumą, žaizdų gijimą, sergant peršalimo, infekcinėmis ligomis, gripu, taip pat ligų profilaktikai.

Peršalimo ligomis dažniausia susergama ne peršalus, o užsikrėtus. Tokiu atveju, jei žmogaus imunitetas bus stiprus, tikimybė susirgti peršalimo ligomis bus mažesnė.

Gerkime žaliąją arbatą

Žaliosios ir juodosios arbatžolės – tai to paties arbatmedžio lapai, tačiau skirtingai perdirbti. Vieni jų fermentuojami (juodoji), kiti ne (žalioji). Dirbtiniu būdu fermentuotų arbatžolių kvapas sodresnis, kitokia ir cheminė jų sudėtis. Taigi žalioji arbata natūralesnė, bet ne tokia kvapni, kaip juodoji.

Puodelyje žaliosios arbatos yra vitaminų C, E, provitamino A, kalio, mangano, fluoro, geležies, karotino. Jei per dieną išgersime 5 žaliosios arbatos puodelius, galime sumažinti tikimybę susirgti vėžiu, hipertonija, ateroskleroze, patirti širdies infarktą, insultą. Taip pat pagerinsime virškinimą, sustiprinsime imunitetą.

Būkite žvalūs ir sveiki!

GEROSIOS BAKTERIJOS VAIKAMS

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje