Skip to content

Padovanokite savo vaikui sparnuotą vaikystę

Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos mokykla veikia ilgiau nei tris dešimtmečius. Joje vaikams suteikiama galimybė savarankiškai pilotuoti tikrus sklandytuvus. Kiekvieną rugpjūtį jauniausieji mokyklos auklėtiniai sulekia į sąskrydį Kėdainiuose „Sparnuota vasara“. Tarp sąskrydininkų kasmet dalyvauja ir ignaliniečiai iš šios mokyklos Ignalinos eskadrilės. Ar žinojote, kad tokia veikia ir mūsų rajone? Ji gyvuoja jau septinti metai, o su jaunaisiais sklandytojais užsiiminėja piloto ir instruktoriaus licencijas turintis Raimondas Žievys, gyvenantis Antalksnėje, daugumai labiau pažįstamas kaip tautodailininkas, medžio drožėjas, dekoratyvinių metalo dirbinių kalvis. Pernai jis sklandytojų grupę parengė ir Zarasuose.

Jaunųjų sklandytojų Ignalinos eskadrilė buvo įkurta Ignalinos aerodromo įkūrėjo Rimvydo Maciulevičiaus iniciatyva, porą metų mokymai tame aerodrome ir vyko. Vėliau R. Žievys sklandytojų aerodromą įsirengė Antalksnėje. Mokymai vyksta rezultatyviai, nes minėtame respublikiniame metų sąskrydyje įvairiais metais yra laimėta ir prizinių vietų. Absoliučioje asmeninėje įskaitoje antrąsias vietas yra laimėję Albertas Maciulevičius ir Silvija Skorkaitė, dukart antrosios vietos laimėtos ir komandinėje įskaitoje. Ignalinos eskadrilės mokyklą sėkmingai yra baigę ir licencijas gavę apie 15 jaunųjų sklandytojų (mokosi 8–15 metų vaikai).

Sausio 1-ąją šioje mokyklėlėje prasidėjo nauji mokslo metai, ji laukia naujų lankytojų. Kaip patekti į šį vienintelį nemokamą būrelį (jo veiklą finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija), pasakoja jo vadovas Raimondas.

– Nuo sausio 1 iki balandžio 1 d. Ignalinoje vyksta teoriniai užsiėmimai. Mokomasi daugybės dalykų, reikalingų aviatoriams. Nuo balandžio kartą per savaitę (trečiadieniais nuo 17 iki 19 val.) Antalksnėje vyksta praktiniai užsiėmimai – skraidymai. Į juos vaikus, deja, savo lėšomis atveža patys tėvai. Norint mokytis, reikia pristatyti medicinos pažymą, tėvų sutikimą, draudimą, 3 nuotraukas, pasirašoma sutartis. Pristačius šiuos dokumentus, kiekvienam dalyviui išduodama skraidymų knygelė, kurioje žymimi visi atlikti skrydžiai. Pirmi dešimt skrydžių skirti susipažinti ir apsispręsti, ar ir toliau lankyti būrelį. Paprastai lieka mokytis apie trečdalis visų ketinusiųjų tapti sklandytojais. Vaikai, taip pat ir mergaitės, priimami mokytis nuo 8-erių metų. Raginu tėvus pasinaudoti šio, kol kas nemokamo būrelio paslaugomis, ir savo vaikui suteikti galimybę naudingai ir įdomiai leisti jų laisvalaikį. Užsiėmimai saugūs, vaikai sklando 2–5 m aukštyje, sklandytuvą lynu traukia sunkvežimio GAZ-52 variklis. Vaikai išmoksta pakilti ir nusileisti, taip pat sklandytuvą stabiliai išlaikyti užduotame aukštyje, nuskristi tam tikrą distanciją, tiksliai nusileisti pažymėtoje zonoje ir kt. Baigus šią sklandytojų mokyklą, gauta licencija atveria kelią toliau mokytis skraidyti aeroklubuose, susieti savo gyvenimo su aviacija.

Mokymus Ignalinos sklandytojų eskadrilėje yra baigęs ir vienas vokietukas, du latviukai, vieną vaiką tėvas su skraidykle į užsiėmimus Antalksnėje skraidindavo iš Užpalių (Utenos r.).

R. Žievys už nemokamai suteikiamas patalpas teoriniams užsiėmimams dėkoja Ignalinos kultūros ir sporto centro direktoriui Darginui Mikėnui. 

Daugiau informacijos apie mokslus šioje eskadrilėje tel. 8 672 55887 ar www.vaikuaviacija.lt

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje