Skip to content

Kaip paroda atrado kelią į Ignaliną?

MI informacija

Neseniai Krašto muziejuje veikė skulptoriaus Gedimino Žuklio ir jo žmonos grafikės Jolantos Gegelavičiūtės darbų paroda. Įdomi jos kelionė į Ignaliną. Kadaise tuometiniame Dailės institute (dabar Dailės akademija) studijavau  kartu su žaviomis dvynukėmis iš Ignalinos – Jolanta ir Volanta Raupelytėmis. Todėl esame pažįstami labai seniai. Dabar aš daugiau bendrauju su skulptore Jolanta, o grafikė Volanta yra garsiosios Žvėryno dailės galerijos įkūrėja ir savininkė. Jolanta ir pasiūlė surengti parodą Ignalinos krašto muziejuje. Ta tema paskambino man ir muziejaus direktorė. Taip ir sutikau.

Apie parodą kalbėjausi su skulptoriumi Gediminu.

– Kodėl atvežei būtent šią kolekciją?

– Apvalias skulptūras sunku transportuoti, svoriai ir gabaritai kitokie. Todėl nusprendžiau apsiriboti mažesniais darbais. Kadangi nė vienas Lietuvos muziejus neturi tinkamo medaliams ir miniatiūroms eksponuoti apšvietimo (turėtų būti individualiai apšviestas kiekvienas darbas), su žmona Jolanta nusprendėm  namuose nufotografuoti darbus ir kompiuterine grafika padaryti jų meninius vaizdus, ką ji puikiai ir atliko. Tai labai praplečia ir papildo ekspoziciją. Labai ačiū jai.

– Darbai parodoje nėra tradiciniai medaliai…

– Sąmoningai noriu nuo to nutolti. Juk su apvaliu fonu yra sukurta tūkstančiai puikių pavyzdžių. O atsisakius fono, aplink atsiranda neapribota erdvė, svarbesnis tampa siluetas, ritmika, ažūras.

– Ieškai naujumo, o kaip dėl tematikos?

– Mėgstu kurti ciklus. Tada daug galvoji ir eskizuoji ta tema kryptingai, nėra blaškymosi. O ką gi pavaizduoti? Parodoje eksponuoti ciklai: „Donelaitika“, „Taikiniai“, „Dviese“.

– Kokį įspūdį paliko diena Ignalinoje?

– Įspūdžiai patys geriausi. Įspūdingas atidarymas (kartu su kitomis parodomis), koncertas, po jo neformalus bendravimas. Buvau maloniai nustebintas jūsų žaviosios muziejaus direktorės Renatos Veličkienės puikiai paruoštais klausimais apie kitas mano ir žmonos Jolantos kūrybos sritis. Matosi, kad susitikimui nuoširdžiai ruoštasi. Ačiū jai. Po to buvome pakviesti į šalia esančią gimnaziją. Mokytoja ir dailininkė Aldona Rastenytė pristatė septintokės Augustės Vasarės Kacevičiūtės piešimo parodą. Ji jau buvo eksponuota Krašto muziejuje. Darbai puikūs, todėl rodo augančią neeilinę kūrybinę asmenybę. Dar dailininkė Aldona pristatė jos mokinių darbus. Tokia gausa maloniai nustebino. Matyti, su kokia meile ir atsidavimu pedagogė dirba. Ačiū ir mokyklos vadovams už sudarytas puikias sąlygas kūrybiniam asmenybės ugdymui.

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here