Skip to content

Pažeidėjai ir žiemą nepoilsiauja

MI informacija

Sausio 30–31 d. reiduose dalyvavo Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Anykščių, Molėtų, Zarasų ir Ignalinos agentūrų aplinkosaugininkai.

Sausio 30 d. prieš temstant pareigūnai tikrino Ažvinčių ežerą ir pastebėjo, kad pilietis, stovėdamas ant ledo, nendryne traukė iš eketės virvę. Pareigūnams artinantis prie besidarbuojančio vyro, pastarasis viską metė ir puolė bėgti, tačiau nesėkmingai: už 100 m miške pareigūnų buvo sulaikytas. Nustatyta, kad tai Švedriškės gyventojas S. G., žvejojęs draudžiamu tinkliniu, ne mėgėjų žvejybos įrankiu, ir taip neteisėtai sugavęs dvi lydekas. Už šį pažeidimą jam surašytas ATP protokolas pagal LR ATPK 87 str. 3 d., paimtas statomas tinklas, kuris bus konfiskuotas, ir dar teks atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančią 315,81 Eur.

Sausio 31 d. Ignalinos agentūros pareigūnai, padedant žvejams-mėgėjams, išaiškino šiurkštų Mėgėjiškos žūklės vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą Laukojo ežere. Žvejai pamatė žvejoti nusiteikusį pilietį, kuris neturėjo nei žvejybos dėžės, nei meškerių, o tik peikeną ir kibirą. Įtarę, jog tas vyras su palaidynėmis gali gaudyti lydekas, apie tai informavo būdraujantį pareigūną. Šiam atvykus, gauta informacija pasitvirtino ir jis nustatė pažeidimą. A. Ž. gerai žinomas aplinkosaugininkams: ne kartą baustas už žvejybą tinklais, už lydekų gaudymą, naudojant masalui žuveles, bei žvejybą be leidimo. Pažeidėjas buvo sustabdytas tik pradėjus žvejybą, todėl žala aplinkai nepadaryta. Jam ATP protokolas surašytas pagal 87 str. 3 d. Paimtos palaidynės ir peikena bus konfiskuotos. Už šį pažeidimą gresia bauda nuo 115 iki 289 eurų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje