Skip to content

Ateina laikas ir daugiabučių namų kiemų renovacijai

Ignalinos miesto gatvės ir šaligatviai pastaraisiais metais buvo sutvarkyti be didesnių priekaištų. Tačiau daugiabučių namų kiemai, ypač kai kurie, yra blogos būklės, virtę duobių labirintais. Tvarkyti kiemus iš Kelių fondo lėšų, kaip gatves, įstatymu neleidžiama, o biudžeto pinigų tam vis neatsiranda. Todėl rajono savivaldybė parengė projektą „Daugiabučių namų kvartalų Ignalinos mieste kompleksinis sutvarkymas“. Projekto tikslui pasiekti formuluojamas uždavinys – kompleksiškai sutvarkyti daugiabučių namų kvartalų susisiekimo komunikacijas ir įrengti poilsio vietas su vaikų žaidimo aikštelėmis. Projektui įgyvendinti planuojama panaudoti: 21 095 Eur savivaldybės biudžeto lėšų, 21 094 Eur – valstybės biudžeto lėšų ir 239 072 Eur Europos Sąjungos fondų lėšų.

Kiemuose bus klojama asfaltbetonio danga ar lyginamos duobės, keičiama šaligatvių danga, tvarkomi bordiūrai, įrengiami paviršinio vandens nuotekų surinkimo tinklai, pagal galimybes plečiamas automobilių aikštelių plotas, atliekami kiti būtini darbai.

Šiuos darbus numatoma atlikti: Atgimimo g. 34-ojo namo kieme (darbų vertė – 15 712 Eur), Turistų g. 43-ojo ir 45-ojo namų kieme (25 506 Eur), Turistų g. 49-ojo ir M. Petrausko g. 3-ojo namų kieme (34 016 Eur), Ateities g. 11-ojo namo kieme (27 038 Eur), Ateities g. 24-ojo ir Atgimimo g. 27-ojo namų kieme (36 178 Eur), Aukštaičių g. 27-ojo ir 29-ojo namų kieme (11 960 Eur), Aukštaičių g. 32-ojo, 34-ojo ir Ligoninės g. 9-ojo namų kieme (48 011 Eur).

Į Vasario 16-osios ir Aukštaičių g. namų kvartalą bus nutiestas 110 m ilgio, 1,5 m pločio pėsčiųjų takas (tam reikės 2455 Eur).

Turistų g. ir M. Petrausko g. kvartale planuojama įrengti poilsio ir vaikų žaidimo aikštelę. Atsiras suoliukai, šiukšliadėžės, trinkelių dangos aikštelė, paprastos, spyruoklinės ir balansuojančios sūpynės vaikams, karuselė su sėdimomis vietomis, smėlio dėžė su užtraukiamu dangčiu, vaikų kalneliai, teritorija užsėta žole. Visa tai atsieis 10 683 Eur. Visiškai tokios pačios poilsio ir vaikų žaidimų aikštelės, kurių kiekvienos vertė 10 683 Eur, bus įrengtos ir Ateities g., Technikos g., Aukštaičių ir Liepų gatvių bei Ateities ir Smėlio gatvių kvartaluose.

Šiam projektui ketvirtadienį dar turi pritarti rajono taryba, o darbai bus atlikti 2017 m. Daug laiko „suvalgo“ dokumentų rengimas, rangovinės organizacijos konkursas ir pan.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje