Skip to content

Per tris dienas sulaikyti du kilpininkai

MI informacija

Utenos RAAD Ignalinos agentūros aplinkosaugininkai gavo informaciją, kad Aukštaitijos nacionaliniame parke, Siūrių pusiasalyje, yra paspęstos kilpos medžiojamiems gyvūnams gaudyti.

Patikrinę nurodytą vietą, pareigūnai aptiko 5 paspęstas kilpas. Laukimas užtruko, nes tik trečios paros (vasario 3 d.) pavakary buvo pastebėtas asmuo, einantis į minėtą pusiasalį.  Nuspręsta jį patikrinti. Pareigūnų nuojauta neapgavo: prie paspęstos kilpos buvo sulaikytas aplinkosaugininkams gerai žinomas pilietis – Strigailiškio k. gyventojas E. P. Sulaikymas įvyko, kai vyras į kuprinę įsidėjo kilpa sugautą mangutą.

Pažeidėjui, nesilaikiusiam Medžioklės taisyklių, surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal ATPK 85 str. 7 d. Administracinė byla kartu su iš pažeidėjo paimtais įrankiais (penkios kilpos žvėrims gaudyti, peilis, replės) bus perduota nagrinėti į Ignalinos rajono apylinkės teismą. Už šį pažeidimą gali būti skirta bauda nuo 579 iki 1737 eurų.

Toks pat pažeidimas buvo užfiksuotas ir sausio 5 d. Gavę informaciją, kad tikrinamos kilpos Vidiškių miške, Ignalinos agentūros pareigūnai nuvyko į nurodytą vietą ir sulaikė Vidiškių k. gyventoją V. R., kuris prisipažino pastatęs 6 kilpas žvėrims gaudyti ir jas tikrino. Iš šio piliečio paimtos naudotos kilpos, skirtos stambiems žvėrims (briedžiams, elniams) gaudyti, o surašytas ATP protokolas už neteisėtą medžioklę kilpomis pagal ATPK 85 str. 7 d. bus perduotas Ignalinos rajono apylinkės teismui. Pažeidėjui gali būti skirta nemenka piniginė bauda. Ignalinos agentūros darbuotojai dėkoja Ignalinos rajono  policijos komisariato tyrėjams J. Bučeliui ir A. Ksenzovui už pagalbą, išaiškinant pažeidimą, padarytą Vidiškių sen.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here