Skip to content

Garbingas apdovanojimas „Iš širdies“ kolektyvui ir puikus svečių koncertas

Lietuvos valstybės atkūrimo diena – džiaugsminga ir viltinga šventė, skatinanti patriotinius jausmus ir mokanti branginti svarbiausias žmogaus ir tautos vertybę – laisvę. Ši diena buria žmones, bendruomenes ir kviečia pajusti, kad Lietuva – tai mes visi. Šventė Ignalinos kultūros ir sporto centre tradiciškai pradėta Lietuvos valstybės himnu bei sveikinimais. Ignaliniečiai gausiai dalyvavo renginyje, salėje buvo ir nemažai jaunų žmonių. Buvo jaučiamas tikras šventiškumas.

Visus susirinkusius sveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Jis kalbėjo apie tris svarbiausias Lietuvos valstybingumo datas. Pirmoji žymi valstybės gimimą – 1253 m. liepos 6-ąją karūnuojamas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. 1918-ųjų vasario 16-ąją Lietuva atkuria valstybingumą, o 1990 m. kovo 11 d. – atgauna nepriklausomybę. Toks sunkus ir sudėtingas kelias jungia šias datas, kurių iškiliausioji – Vasario 16-oji. Kaip sakė meras, būtent Lietuvos valstybės atkūrimo dienos dvasia stiprino ir palaikė žmones, teikė vilties tamsiausiais metais.

„Turime didžiuotis tautos didžiavyriais, kurie vedami patriarcho Jono Basanavičiaus, drąsiai ir ryžtingai atkūrė Lietuvos valstybę…“, – sakė meras ir dėkojo ignaliniečiams už gražius darbus, palaikymą, linkėjo gražios šventės, sėkmės kasdienėje veikloje ir santarvės šeimose.

Kasmet, vienos iš valstybinių švenčių proga, iškilmingai įteikiama savivaldybės įsteigta Miko ir Kipro Petrauskų premija už nuopelnus krašto kultūrai. Šiais metais premija skirta Ignalinos kultūros ir sporto centro vokaliniam ansambliui „Iš širdies“. Jam dėkota už profesionaliosios muzikos sklaidą, aktyvią 10-ties metų koncertinę veiklą ir Ignalinos krašto reprezentavimą.

Premiją iš mero rankų priėmusi ansamblio vadovė Loreta Kuksėnienė dėkojo už tokį garbingą įvertinimą ir žiūrovų meilę bei sakė, kad ji ir ansamblio nariai niekada negalvojo apie apdovanojimus – tiesiog dainavo jiems labiausiai patinkančias dainas ir visada geriausiai jautėsi koncertuodami Ignalinoje. Vadovė visus pakvietė į gegužę Kultūros centre vyksiantį respublikinį vokalinių ansamblių festivalį, skirtą kolektyvo sukakčiai ir Ignalinos miesto jubiliejui. Po iškilmingos apdovanojimų dalies ansamblis „Iš širdies“ atliko vieną savo dainų.

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ignaliniečiams dovanotas puikus nuotaikingas koncertas. Kultūros centro scenoje tiesiog spindėjo ir muzikoje maudėsi žinoma Lietuvos atlikėja Asta Pilypaitė ir choras „Dežavu“. Šis televizijos projektui „Chorų karai“ suburtas Alytaus choras 2014 m. buvo išrinktas geriausiu Lietuvos miestų choru. Ignaliniečiai buvo sužavėti puikiais balsais, muzika, suderintais šokių judesiais ir energija, kurią spinduliavo atlikėjai. Koncerto pabaigoje visi plojo stovėdami ir kartu su choru atliko pakartotą dainą.

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje