Skip to content

Sulaikytam kilpininkui gresia didžiulė bauda

MI informacija

Vasario 11 d. Ignalinos agentūros darbuotojai išaiškino dar vieną brakonieriavimo kilpomis atvejį, skelbiama departamento pranešime.

Dar sausio pabaigoje agentūros darbuotojai gavo informaciją apie Rimšės seniūnijoje į kilpą pakliuvusį stirniną. Nuvykę į vietą inspektoriai pamatė, kad kilpoje esantis gyvūnas yra gyvybingas, ir jį paleido. Apžiūrėjus kilpos pastatymo vietą ir šalia esančius pėdsakus, įtarimai dėl šio poelgio kilo šalia kilpos pastatymo vietos esančios sodybos gyventojui. Tačiau pritrūkus įrodymų, administracinė byla nebuvo pradėta.

Teritorija su pastatytomis kilpomis buvo stebima. Vasario 11 d., apie 12 val., pranešta, jog kilpų statymu įtariamas I. P. pastebėtas vežantis kilpoje sugautą stirną. Operatyviai nuvykus į Rimšės kaimą, šis pilietis buvo aptiktas jau lupantis stirnos jauniklį. Name, kuriame gyvena pilietis, buvo aptiktos dar dvi kilpos medžiojamiems gyvūnams gaudyti. I. P. parodė ir vietą, kurioje stirna buvo pagauta.

Pažeidėjui už Medžioklės taisyklių pažeidimą surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal ATPK 85 str. 7 d. ir 3 d. Administracinė byla kartu su iš pažeidėjo paimtais įrankiais (3 kilpomis žvėrims gaudyti) bus perduota nagrinėti Ignalinos rajono apylinkės teismui. Už šį pažeidimą gresia 1192 eurų bauda. Taip pat bus pateiktas ieškinys dėl žalos aplinkai atlyginimo, siekiantis iki 900 eurų.

Kiti reidai

Vasario 5–8 d. aplinkosaugininkų organizuotų reidų metu buvo tikrinami žvejai mėgėjai. Jų metu patikrinta 15 žvejų mėgėjų. Joskučio ežere nustatyti du pažeidimai: G. S. ir R. M. žvejojo neturėdami mėgėjų žvejybos leidimų. Abiems asmenims pagal LR ATPK 87 str. 1d. už Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimą surašyti ATP protokolai.

Ignalinos agentūros pareigūnai, patikrinę Persvėto, Persvėtaičio, Samanio, Dūkšto, Luodykščio, Alksno, Beržininkų, Žilmo, Rūžo, Ilgio, Raibenio, Mūno, Dysnykščio, Dysnų ežerus, nustatė vieną pažeidimą – Mūno ežere asmuo žvejojo be mėgėjų žvejybos leidimo. Už padarytą pažeidimą surašytas administracinio teisių pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 87 str. 1 d.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje