Skip to content

Kol kas pritarta variantui C

Jonas BALTAKIS

Penktadienį rašėme apie į ligoninę atsiritančią ketvirtąją reformų bangą, kuri nušluos Vaikų ligų skyrių, sumažins lovų kituose skyriuose ir įneš daug neaiškumų ir spėlionių – kas bus, jeigu bus. Penktadienį  į neoficialų (patariamojo pobūdžio) posėdį buvo susirinkę rajono tarybos nariai, kad apsitartų, kuriam iš trijų siūlomų reformos variantų pritarti: jungtis prie Visagino ligoninės (variantas A), prie Utenos ligoninės (B) ar nesijungti, likti savarankiškiems (C). Vakar rajono meras Henrikas Šiaudinis ir Ignalinos ligoninės direktorė Drąsuolė Jatulienė vyko į apskrities koordinavimo tarybos posėdį, tad jiems reikėjo rajono tarybos narių nuomonės.

Posėdyje buvo išsakyta daug minčių, pasvarstymų ir nuomonių, tačiau bemaž visi sutarė, kad kol kas palaiko variantą C – prie nieko nesijungti. Juolab, kad nėra jokio reglamento, kaip atrodytų vienas ar kitas junginys, kaip spręstųsi etatų, turto klausimai. Šią reformą reikia baigti iki 2017 m. pabaigos, tad laiko yra išsamiai susipažinti su problema ir rasti geriausius jos sprendimo būdus. Kitaip sakant, situacija kaip tame kalambūre – aišku, kad nieko neaišku.

Apie situaciją ligoninėje išsamiai informavo jos direktorė D. Jatulienė. Pasak jos, yra trys veiklos kryptys: plėsti ambulatorines paslaugas (pasiūlyti tokių, kokių rajone dar nėra: gydytojo dietologo konsultacija, išskirtinis dėmesys širdies nepakankamumo ligoms gydyti ir kt.), nes pagal sveikatos apsaugos strategiją, iki 80 proc. paslaugų turi būti teikiama pirminiame (poliklinikų) lygyje. Plėsti slaugos (iki 45 vietų), geriatrijos (vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis), paliatyviosios pagalbos paslaugas. Trečia, daugiau teikti dienos stacionaro paslaugų, kai ligonis dieną gydosi ligoninėje, o nakvoti vyksta į namus. Tačiau šia paslauga gali naudotis Ignalinos miesto ir artimų apylinkių gyventojai, nes, tarkime, mielagėniškis, didžiasalietis ar kitas toliau nuo Ignalinos gyvenantis ligonis kasdien neprivažinės. Ir brangu, ir nepatogu. Be to, pasak tarybos nario Olego Susunovo, ir nesaugu. Jis taip pat teigė, kad reikia kiek galima labiau plėsti slaugos ir ilgalaikio gydymo (iki 60 dienų ligoninėje) paslaugas, nes jos yra pelningos, mat Ligonių kasa moka už visas žmogaus gulėjimo ligoninėje dienas.

Didžiausia diskusija kilo dėl uždaromo 15 lovų Vaikų ligų skyriaus. Iš vienos pusės kaip ir teisinga, nes jame užimta tik trečdalis vietų, todėl toliau laikyti skyrių labai nuostolinga, pinigų tam Ligonių kasa neskirs. Antra vertus, ką daryti tėvams, kaip lankyti vaiką, besigydantį Utenoje ar Visagine? „Jaunoms šeimoms nesudarome jokių sąlygų gyventi, viską mažiname, uždarome. Atrodo, viskas svarbu, viskas suskaičiuota, tik žmogus dešimtoje vietoje“, – sakė tarybos narys Laimutis Ragaišis. Ir tęsė: „Dabar pritariame C variantui ir ruošiame namų darbus dėl galimo prijungimo, nes vis viena valdžia privers tai padaryti. O jeigu teks, tai galvokime, prie ko šlietis geriau – prie Utenos ar Visagino?“ Šiuo klausimu taip pat nelengva apsispręsti, nes Dūkšto, Rimšės kraštas bus už Visaginą, Linkmenys – už Uteną, o Mielagėnams ar Zablatiškei arčiausia Švenčionys. Visaginas turi privalumą dėl patogaus susisiekimo. Į Uteną be savo transporto nenuvyksi, o į Visaginą ir traukinys, ir autobusai kas valandą važiuoja. O. Sosunovas, pristatęs Visagino ligoninės teikiamas paslaugas, sakė: nei jomis, nei specialistais Visaginas Utenai nenusileidžia. Vaikų gydymas Ignalinoje galimas tik dienos stacionare.

Iš tarybos narių tik Vygantas Dilys buvo tos nuomonės, kad po kelių metų ligoninės vis viena neliks, tad geriau iš karto daryti drastiškus sprendimus ir nežaisti demokratijos. Dar buvo kalbėta apie galimybę ligoninėje teikti sanatorines paslaugas, tačiau dėl jų neaišku, nes kol kas jos taip pat nereglamentuotos. Dar viena galima paslauga – ilgalaikė priežiūra po sunkių operacijų. Jas atlikus, tarkime, Vilniuje, tolesnei pooperacinei priežiūrai ligonis pervežamas į Ignaliną. Tačiau dėl šios paslaugos vėlgi reikia aukštesnių instancijų sprendimų, mūsų noro neužtenka. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here