Skip to content

Rašėme diktantą apie Ignaliną

Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka vasario 18 d. ignaliniečius pakvietė dalyvauti Ignalinos miesto 150-mečiui ir Tarptautinės gimtosios kalbos dienai skirtoje akcijoje „Rašome diktantą apie Ignaliną“. Į bibliotekos skaityklos salę susirinko 40  žmonių – bibliotekos bičiulių, skaitytojų, savivaldybės ir kitų įstaigų atstovų. Malonu buvo matyti daug jaunų žmonių.

Bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė priminė, kad šia prasminga akcija pradedamas jubiliejinių renginių ciklas. Susirinkusiuosius ji kvietė didžiuotis Ignalinos kraštu, savimi, lietuvių kalbos gražumu. Diktantą rašė ir dalyvius sveikino savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys. Ignaliniečiams jis dėkojo už pilietiškumą ir pagarbą kalbai, o bibliotekai – už gražią idėją. Daina apie Ignaliną akcijos dalyvius pasveikino Ignalinos muzikos mokyklos kolektyvas, sukūręs šventišką nuotaiką.

Diktanto teksto autorė – Ignalinoje gyvenanti rašytoja Gintarė Adomaitytė. Jos kūrinys „Apie Ignaliną, baltąjį namą ir rūką“ buvo parašytas 2015 m. ir prieš kelis mėnesius išspausdintas literatūriniame žurnale „Metai“. Sutrumpintas jo variantas pritaikytas diktantui. Autorė, klausydama skaitomo teksto, jaudinosi, kad sakiniai skambėtų sklandžiai, kad jie būtų aiškūs, o kiekvienas žodis – taisyklingai  ištartas.  Tekstą skaitė ir diktavo rašytojos vyras Marius Kraptavičius. Diktantą rašiusiems buvo malonu  įsijauti į rašytojos išgyvenimus, patirtus Ignalinoje, klausytis gražaus meninio žodžio skambesio. Svarbiausias dalykas – visi rašė atsipalaidavę, nejausdami įtampos, nes žinojo, kad nebus vertinamas jų rašybos ir skyrybos išmanymas. Kiekvienas diktanto klaidas galėjo ramiai pasitikrinti namuose.

Parašius diktantą, akcijos dalyviams buvo išdalinti savivaldybės išleisti lankstinukai su jubiliejinių renginių programa ir vaišintasi saldainiais „Kurortinė Ignalina“. Rašiusiems duoti diktanto tekstai. Na, o kas ir kiek klaidų padarė, tai ne taip jau ir svarbu. Atsiliepimų būta įvairių, kai kurių sakymu, galvą reikėjo pasukti dėl skyrybos. Tačiau tai geros nuotaikos nesugadino.  

Diktantas bibliotekoje buvo tarsi repeticija prieš Nacionalinį diktantą, kuris visoje Lietuvoje bus rašomas ateinantį šeštadienį, vasario 27 d, 11 val. Ignaliniečiai rašyti diktantą kviečiami į savivaldybės administracijos didžiąją salę.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje