Skip to content

168 valandos

Jonas BALTAKIS

Kalendorinė žiema šiemet baigsis išskirtine diena – vasario 29-ąja, kuri būna tik kas ketveri metai. Apie šį vasario pailginimą šiandien skaitykite penktadienio skaitiniuose. Antradienį persėsime į pavasario vežimaitį, kuris kol kas klimpsta ir slidinėja išeinančios žiemos sniego košėse ir plikšalose. Iš kovo tikimasi daugiau šilumos ir saulės, kad pagaliau baigtųsi tas košmariškas šlapių kojų metas. Artimiausiomis dienomis orų fronte dar nieko naujo. Snigs, lis, oro temperatūros minusų ir pliusų šokis tęsis…

Paskutinį kovo sekmadienį vėl suksime laikrodžių rodykles link vasaros laiko. Šiemet baigėsi penkerių metų ciklas ir Europos Komisija (EK) laikrodžių muštrą vėl pratęs penkeriems metams. Lietuvoje daugumai gyventojų tai nepatinka, specialistai taip pat aiškina, kad laiko kaitaliojime gerumo maža, daugiau minusų. Tam, kad baigtume laiką sukioti, Vyriausybei reikėjo kreiptis į EK su prašymu leisti Lietuvoje to nedaryti. Tačiau A. Butkevičiaus komanda tyčia ar netyčia nesikreipė į EK, tad ir toliau bus kaip buvo. Tyčia ar netyčia? Ko gero tyčia, nes Vyriausybės kancleris į visuomenės priekaištus taip atsakė: „Atliktų apklausų metu (Jus kas nors klausė – aut.) nebuvo nustatytas reikšmingas neigiamas laiko keitimo poveikis. Apibendrinus tyrimų duomenis, daroma išvada, kad dabartinė vasaros ir žiemos laiko įvedimo sistema nedaro neigiamo poveikio ūkio sektoriams (o žmonių sveikatai? Beje, kam ji rūpi – aut.), todėl nesiūloma keisti dabar galiojančios vasaros ir žiemos laiko įvedimo sistemos“. Tad ir toliau dukart per metus savo laikrodžiams darysime gimnastiką…

Vis garsiau šnekama apie alkoholizmo problemą ir kaip ją pažaboti. Nauja numatoma akcija – Vyriausybė iš esmės sutinka šalyje griežtinti alkoholio prekybos laiką, taip pat siūlo nustatyti kriterijus, pagal kuriuos savivaldybės turėtų teisę nustatyti vietas ir teritorijas, kuriose prekyba alkoholiu būtų draudžiama. Siūloma alkoholį parduoti tik nuo 10 val., Vyriausybė tam pritaria, dar reikia Seimo pritarimo. Gerai ir tai, bet, mano galva, kur kas efektyviau būtų didinti alkoholio kainas, kad tiems centus buteliui renkantiems piliečiams būtų vis sunkiau ir sunkiau tai daryti. Žiūrėk, jau bent vieną kitą dieną per savaitę liktų apyblaiviai. Antra, ką padaryčiau, uždrausčiau gaminti pigią, bet stiprią brogą – stiprų alų litriniais bambaliais. Iš esmės vien jo kvapo pilna visur, toks gėrimas iki durnumo plauna smegenis ir lygina visus dar juose likusius vingius…

Karas baigėsi, tegyvuoja karas! Rytoj Sirijoje turi prasidėti taikos paliaubos, tačiau „islamo valstybės“ teroristai ir toliau bus bombarduojami. O tuomet bus visokių apsirikimų, tyčinių atsitiktinumų, kai šaudys ne ten ir ne į tuos. Tačiau jeigu ir tokia taika sumažins sirų bėgimą į Europą, jau gerai…

Europos Sąjunga pasidavė anglų ultimatumui ir pritarė jų prašytam ypatingam statusui, kad tik Didžioji Britanija neišeitų iš ES. Nežiūrint į anglų pergalę Briuselyje, numatytas referendumas dėl britų likimo ES šiaip ar taip birželio 23 d. įvyks. Ką anglai išsiderėjo? Pirma, riboti išmokas mažai uždirbantiems imigrantams, nes jų ten jau per daug. Pašalpos vaikams, gyvenantiems savo kilmės šalyse, bus pritaikytos prie tos šalies pragyvenimo lygio. Antra, Didžiajai Britanijai niekada nebus taikomas ES sutarties reikalavimas siekti gilesnės integracijos. Trečia, Londonas neprivalės prisidėti prie paramos euro zonai ir Jungtinei Karalystei bus atlyginta, o ES nespaus anglų įsivesti euro. Dabar ima panikuoti ten gyvenantys emigrantai, taip pat ir lietuviai, nes neteks tos paramos, dėl kurios ir vykstama į D. Britaniją. Daug kas jau ieško galimybių Lietuvos pilietybę iškeisti į tos šalies pasą…

Rajone vyksta diskusijos dėl lovų perstumdymo Ignalinos rajono ligoninėje. Jau rašėme, kad rajono tarybos nariai kol kas apsisprendė prie nieko nesijungti, su šia nuomone pirmadienį rajono meras ir ligoninės direktorė vyko į apskrities koordinavimo tarybos posėdį. Su tokiomis pat nuomonėmis atvažiavo ir kitų rajonų atstovai, tad taip ir nutarta – kol nėra reglamentuotos tvarkos, kaip viskas atrodys po jungtuvių, niekas niekus nejuda. O ligoninėje kol kas vyks vidaus pertvarka, lovų perstumdymas, kurių viename skyriuje daugės, kitame mažės. O skaitytojai skambina ir nesupranta, kodėl yra neužimta daug lovų ligoninėje, o ligonių į ją net su siuntimu neguldo. Ignalinietis Stasys vasario pradžioje po ambulatorinio gydymo iš poliklinikos su stipriu vienpusiu plaučių uždegimu pasiųstas į ligoninę, bet gyd. A. Krutinis atsisakė jį guldyti. Nei tądien, nei vėliau, kai vėl kreipėsi, nes liga neatstojo. Vakar ponas Stasys vėl paskambino ir pranešė, kad jį pagaliau guldo į ligoninę, tačiau per tris jo stumdymo savaites jis gavo jau dvipusį plaučių uždegimą ir dabar neguldyti tiesiog negali. Tai gal todėl ir lovų daug tuščių, jei ką nori guldo, ko nori – ne, klausė ir piktinosi skaitytojas. Panašių skambučių buvo ir daugiau…

Gražaus, įdomaus ir prasmingo paskutinio šios žiemos savaitgalio!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here