Skip to content

Ignalinos policijos vadovybė aplankė visas rajono seniūnijas

MI informacija

Per 2016 m. vasarį rajono policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas, Viešosios policijos skyriaus viršininkas Donatas Šemeklis, Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Giedrius Kamarauskas ir Prevencijos poskyrio viršininkas Artūras Blaškauskas, aplankė visas dvylika Ignalinos rajono seniūnijų, susitiko su jų seniūnais, seniūnaičiais, mokymo, prekybos bei įstaigų atstovais, bibliotekininkais, kultūros darbuotojais, bendruomenių pirmininkais ir aktyviais gyventojais.

Susitikimų tikslas – supažindinti su kriminogenine situacija Ignalinos rajone, aptarti policijos ir seniūnijų bendradarbiavimo galimybes nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos srityje, išklausyti gyventojų pastabas ir pasikeisti kontaktiniais duomenimis.

Susitikimų dalyviams buvo pateikta informaciją apie tai, ką Ignalinos policija nuveikė per praėjusius 2015 m.: kiek ir į kokius iškvietimus pareigūnai vyko, kokios dažniausiai pagalbos šaukėsi gyventojai, kokios dominavo padarytos nusikalstamos veikos ir kaip jas sekėsi tirti.

Taip pat buvo pateikta informacija apie padėtį rajono keliuose, apie įvykusius eismo įvykius ir jų pasekmes, apie nedrausmingus vairuotojus ir apie dažniausiai jų daromus pažeidimus. Atkreiptas gyventojų dėmesys į tai, kad labai dažnas reiškinys – sukčiavimas elektroninėje erdvėje, kada prisistačius policijos pareigūnu ar banko darbuotoju yra bandoma išvilioti asmens kodą ar kitus, labai svarbius duomenis.

Taip pat priminta kaip apsaugoti savo turtą, kokių priemonių gali ir turi imtis patys bendruomenės nariai, kad užkirstų kelią vagystėms.

Susirinkusieji taip pat išsakė savo nuomonę apie policijos pareigūnų darbą. Gyventojai džiaugėsi, kad dažnai mato pravažiuojantį policijos ekipažą pro atokias rajono vietas, kad tai drausmina pačius gyventojus ir atvykstančiuosius. Susirinkusiems taip pat rūpėjo reformos policijoje ir tolimesnės veiklos kryptys. Dažnas prisipažino, kad per praėjusius metus patys buvo nedrausmingi keliuose, nevengdavo viršyti leistino greičio. Retai, bet skundėsi, kad pardavėjos, nepaisydamos draudimų, parduoda nepilnamečiams energetinius gėrimus, tabako gaminius ir alkoholį. Kalbėjo ir apie kasdieninius, vietinius ir ko ne amžinus rūpesčius, tai gyvūnų laikymo ir vedžiojimo, švaros taisyklių pažeidimus. Pareigūnai sulaukė ir keleto pastabų, kur dar reikėtų pasitempti, į ką atkreipti didesnį dėmesį.

Susitikimų pabaigoje policijos pareigūnai ragino gyventojus nebūti abejingais daromiems teisės pažeidimams ir prašė apie pastebėtus naminės degtinės, kontrabandinių cigarečių ar nelegalių degalų realizavimo atvejus, taip pat vietas, kuriose prekiaujama akcizais neapmokestinamomis prekėmis bei asmenis, užsiimančius tokia neteisėta veikla pranešti policijai nemokamu pagalbos telefonu 112 arba anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 800 20112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here