Skip to content

Tie patys pažeidimai, matyti pažeidėjai

MI informacija

Vasario 22 d. Utenos RAAD Ignalinos agentūros specialistai gavo pranešimą, kad Rūgščio ežere žvejojama draudžiamu būdu –  masalui naudojant gyvą žuvelę ir viršijant leidžiamų įrankių skaičių. Nuvykę prie ežero,  aplinkosaugininkai rado 10 palaidinių, pastatytų naudojant masalui žuvelę. Laukę apie 3 valandas, jau vakarop, inspektoriai pamatė minėtų  įrankių šeimininką. Kaniūkų kaimo gyventojas V. B. nedelsdamas pradėjo tikrinti palaidines. Jį, grįžtantį į krantą, ir pasitiko inspektoriai. Pažeidėjas  draudžiamu būdu  pagavo vieną lydeką.

Už šį pažeidimą jo laukia bauda nuo 115 iki 289 eurų ir įrankių (peikenos, palaidinės) konfiskavimas. Be to, bus pateiktas 157,90 eurų civilinis ieškinys už aplinkai padarytą žalą, neteisėtu būdu sugavus vieną lydeką.

Vasario 24 d., apie 15 val., Ignalinos agentūros pareigūnai po 3 dienų stebėjimo Laukojo ežere sulaikė 7 palaidinėmis, naudojant masalui gyvą žuvelę, žvejojusį Palūšės gyventoją A. Ž. Pabrėžtina, kad dar sausio 31 d. jis už analogišką pažeidimą buvo sulaikytas tame pačiame ežere.

Utenos RAAD Administracinių bylų nagrinėjimo skyrius jam už pažeidimą skyrė 289 eurų baudą ir konfiskavo žvejybos priemones. Bet tuomet palūšietis nepasimokė iš savo klaidų ir vėl bandė žvejoti draudžiamu būdu tame pačiame vandens telkinyje. Ir šįkart fortūna nusisuko, vėl įvyko akistata su aplinkos apsaugos inspektoriais. A. Ž. buvo pastatęs 7 palaidines lydekoms gaudyti. Už šį pažeidimą jam surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, bus konfiskuoti žvejybos įrankiai. Pasisekė, kad nebuvo padaryta žala gamtai, nes tektų dar ir ją atlyginti.

Reidai ežeruose

Rajono aplinkosaugininkai praėjusį savaitgalį prie rajono ežerų surengė reidus. Vasario 19 d. buvo nubausti du žvejai, susiruošę į žvejybą Balčio ežere, esančiame Aukštaitijos nacionalinio parko (ANP) gamtiniame rezervate. Inspektoriai šiems piliečiams paaiškino, kad rezervatuose ne tik kad žvejoti negalima, tačiau ir lankytis juose be ANP direkcijos leidimo draudžiama. Už ANP lankymo taisyklių pažeidimą, vyrai nubausti 43 eurų baudomis. Pareigūnai perspėja žvejus, kad prieš išsiruošdami į žvejybą, išsiaiškintų ežero statusą (valstybinis, išnuomotas, privatus) ir pasirūpintų reikiamu žvejybos leidimu.

Ta pačią dieną buvo nustatytas dar vienas pažeidimas. Pakaso ežere T. V. gaudė lydekas, masalui naudojant gyvą žuvelę. Pareigūnai lukterėjo, kol žvejys ateis tikrinti pastatytų palaidinių. Šiam atėjus ir buvo nustatytas pažeidimas. T. V.  žvejyba kainuos nepigiai: bus skirta piniginė bauda nuo 115 eurų iki 289 eurų bei įrankių ir priemonių konfiskavimas (paimta peikena ir 5 palaidinės).

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje