Skip to content

Autonominis dūmų detektorius – patikimas namų sargas

MI informacija

Apie į kiemą užklydusius nekviestus svečius mums praneša lojantis šuniukas, o kas praneš apie į namus užsukusią nelaimę? Kovo 7 d. rajono priešgaisrinės tarnybos N. Daugėliškio ugniagesių komanda gavo pranešimą, jog Naujojo Kampelio kaime, įsikūrusio Moliakalnio miško pakraštyje, suveikė autonominis dūmų detektorius, o name gyvena viena senyvo amžiaus moteris.

Ugniagesiai skubiai išvyko patikrinti informacijos. Šįkart priežasties nerimauti nebuvo, nes pas močiutę jau buvo atskubėjęs anūkas, kuris buvo spėjęs išvėdinti patalpas nuo dūmų. Ugniagesiai gelbėtojai tik nuodugniai apžiūrėjo krosnį, dūmtraukį ir atsisveikinę išvažiavo. Atrodo lyg ir nieko baisaus neįvyko, bet mes norime priminti – iki nelaimės tik vienas žingsnis.

Tą rytą, kaip visada, jau garbingo amžiaus sulaukusi, 94-erių močiutė Natalija Kričelienė, užsikūrė krosnį ir sėdo siuvinėti,  tai jos  labiausia mėgstamas užsiėmimas. Staiga pasigirdo kažkoks pypsėjimas, močiutė iš pradžių nesuprato, iš kur jis sklinda, nes kambaryje buvo įjungtas radijas. Tik pakėlusi galvą suprato, kad garsą skleidžia palubėje prisuktas dūmų detektorius. Nors aiškių gaisro kilimo požymių nesimatė, lyg ir dūmų nebuvo, bet močiutė ne juokais išsigando. Griebusi mobilųjį telefoną, skambino anūkui. Juk nesikviesi ugniagesių, kol nesi tikra, kad kilo gaisras, bet anūkui neatsiliepus, ryžosi paskambinti 112.

Močiutės elgesys pagirtinas, nes tokiu atveju patartina nelaukti, kol pasirodys ugnis, o kviesti pagalbos tarnybas bendruoju pagalbos numeriu 112. Vėliau, apsinuodijęs degimo produktais, žmogus gali ir nebepajėgti išsikviesti pagalbos.

Autonominis dūmų detektorius pas šią garbingo amžiaus moterį buvo sumontuotas atsitiktinai. Ignalinos PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai, kartu su rajono savivaldybės atstovu, atsakingu už civilinę saugą rajone bei rajono seniūnijų socialiniais darbuotojais, nuo rudens rajone vykdo akciją „Kūrenkime saugiai“, kurios tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų labiausiai pažeidžiamai mūsų visuomenės daliai – socialiai remtinoms šeimoms ir piliečiams bei šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų. Močiutė į šiuos sąrašus nepatenka, bet pas ją tuomet svečiavosi kaimynė, kuriai dūmų detektorius ir buvo skirtas. Apmaudu, tačiau ne visi kaimo žmonės suvokia dūmų detektoriaus svarbą ir kadangi kaimynė paprieštaravo jo įrengimui jos namuose, pareigūnai sumontavo minėtą dūmų detektorių poniai Natalijai. Manome, kad po šio įvykio močiutės kaimynė nuomonę apie dūmų detektorius pakeis.

Primename, autonominis dūmų detektorius – efektyviausia priemonė, kuri signalizuoja apie gyvenamosiose patalpose pasklidusius dūmus ir gresiantį gaisro pavojų. Todėl, mieli rajono žmonės, nelaukite nelaimės, pasirūpinkite savimi, savo turtu bei savo artimaisiais.

Jums rūpimais priešgaisrinės saugos klausimais konsultuoja Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros Ignalinos poskyris, tel. (8 386) 50605.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje