Skip to content

Vyksta akcija „Lydeka 2016“

MI informacija

Atsižvelgiant į būtinybę vandens telkiniuose gerinti plėšriųjų žuvų populiacijų būklę, nuo kovo 20 d. iki balandžio 20 d. visoje šalyje organizuojama akcija ,,Lydeka 2016“. Šios akcijos reidai bus vykdomi ir Utenos regiono ežeruose. 

Akcijos reidų metu aplinkosaugininkai sieks užtikrinti kuo efektyvesnę besirengiančių neršti ar neršiančių lydekų apsaugą, ypač svarbiausiose nerštavietėse. Nurodytu laikotarpiu draudžiama ne tik gaudyti lydekas, bet ir žvejoti masalui naudojant žuvelę. Pagautas žuvis, kurias tuo metu draudžiama gaudyti, privalu tuoj pat paleisti atgal į tą patį vandens telkinį.

Asmenims, neteisėtai gaudantiems lydekas, gresia administracinė atsakomybė – bauda nuo 115 iki 289 eurų. Be to, konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės. Už neteisėtai sugautą lydeką taip pat teks atlyginti 157,91 Eur žuvų ištekliams padarytą žalą. Ši suma patrigubės, jeigu žala žuvims padaryta gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose.

Įkliuvo penktas kilpininkas

Ignalinos agentūros pareigūnai iš medžiotojų, žvejų klubo „Ūdra“ gavo informaciją, kad Aukštaitijos nacionaliniame parke, Linkmenų seniūnijoje šalia Benediktavo k., yra paspęstos kilpos medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti. Patikrinę šią informaciją, pareigūnai aptiko keturias kilpas. O nuo patikrinimo praėjus dar trims dienoms, pareigūnai buvo informuoti, jog pilietis tikrina paspęstas kilpas.

Nors tądien sulaikyti pažeidėjo nepavyko, bet buvo išsiaiškinta, kad tai pilietis  P. L. iš Mineiškiemio k., Saldutiškio sen., Utenos r. gyventojas. Pateikus nenuginčijamų įrodymų, asmuo prisipažino vykdęs neteisėtą medžioklę, geranoriškai atidavė jau nuimtas kilpas, gailėjosi padaręs pažeidimą.

Pažeidėjui už Medžioklės taisyklių pažeidimą, pagal ATPK 85 str. 3 d. ir 4 d.  surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Administracinė byla kartu su iš pažeidėjo paimtais įrankiais (keturiomis kilpomis žvėrims gaudyti) perduota nagrinėti Ignalinos rajono apylinkės teismui. Už šį pažeidimą gali būti skirta bauda nuo 868 iki 1737 eurų.

Norime padėkoti piliečiams, kurie nelieka abejingi daromiems gamtoje pažeidimams ir visus raginame apie vykdomus pažeidimus informuoti pareigūnus tiesiogiai arba bendruoju telefonu 112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje