Skip to content

„Apkerėtas“ daugiabutis Aukštaičių gatvėje

Kai kyla ginčų tarp žmonių, nuostabos nėra. Bet kai kyla nesutarimų tarp žmonių ir paukščių, norisi nuleisti rankas ir pasiduoti. Na, bent jau tokia buvo mano pirmoji reakcija, išgirdus Aukštaičių g. 26-ojo namo gyventojų godas. Šis, ką tik renovaciją išgyvenęs daugiabutis, tapo mėgstamiausia balandžių vieta. Gyventojai „raunasi plaukus“, o rajono savivaldybės atstovai kelia „apkerėjimo“ versiją.

Susitikome su visu būriu minėto daugiabučio namo gyventojų. Apėjome visas tris laiptines nuo pirmojo iki penktojo aukšto, apžiūrėjome balkonus, stogelius. Tikra tiesa – gausybė paukščių išmatų. Pasirodo, po renovacijos įstiklinus balkonus, bet prailginus parapetus, atsirado galimybė paukščiams patogiai tupėti ir, žinoma, tuštintis. Tai – natūralus procesas. Žmonės sunerimę dėl to, kad renovacijai kiekvienas sumokėjo apie 6000 eurų, o dabar paukščiai viską dergia. Ir sutapk tu man taip – tik spėjus atlikti renovaciją, visi supuolė būtent ant šio namo. Negana to, nuo tų išmatų juk ir kvapas yra, ir vaizdas ne koks. Susikooperavę gyventojai ėmėsi iniciatyvos. Nusiuntė prašymą UAB „Ignalinos butų ūkis“ įrengti specialias „šukas“ ant palangių, kad balandžiai nuturėtų kur nutūpti, panaudojant kaupiamojo fondo lėšas. Atsakymas buvo neigiamas. Gyventojai nusiminę dėl to, kad niekas iš minėtos įstaigos net nepasivargino ateiti ir įvertinti situaciją. Mat Butų ūkio direktorius Antanas Gylys į gyventojus tebežiūri iš aukšto. Kitas jų prašymas su dešimtimis parašų nukeliavo į rajono savivaldybės administraciją. Atvykę specialistai apžiūrėjo namą. Parengtas jau ir atsakymas, tačiau ir jo turinyje stulbinančių naujienų nėra. Išvada: patys gyventojai turi savo lėšomis įsirengti  apsaugas nuo balandžių, nes kaupiamojo fondo panaudojimo apraše yra labai konkrečiai nurodytos šių lėšų panaudojimo galimybės. Jei Butų ūkis jas panaudotų šiuo tikslu, jie, kaip administratoriai, padarytų pažeidimą.

Tik labai jau įdomu, kodėl namo administratorius Butų ūkis, surenkantis ir saugantis kaupiamąsias lėšas, neranda galimybės atvykti ir žmonėms suprantama kalba išaiškinti problemos esmę bei surasti abi puses tenkinančių sprendimo būdų? Kodėl reikia žmonėms su raštais lakstyti į savivaldybę ar redakciją? Ar ne vadovo problema, kad klientai, besikreipę dėl vienokios ir kitokios bėdos, lieka it musę kandę?

Rajono savivaldybės atstovas Mykolas Viškelis, akivaizdžiai persisotinęs panašiomis problemomis, kurias, regis, turėtų išspręsti atitinkamų institucijų darbuotojai – net už galvos susiėmė. Natūraliai kyla klausimas – kam tiek įmonių, įstaigų ir specialistų, jei vis tiek visais klausimais keliai veda pas merą, vicemerą arba administracijos direktorių? Matyt, nuo senumo byra dantračiai? Taigi, gerb. M. Viškelis iškart pastebėjo, kad Aukštaičių g. 26-asis namas greičiausia bus apkerėtas. „Gal kas kerus užleido, kad visi paukščiai susirinko ant vieno namo ir čia dergia? Nesu aiškiaregis, kad sužinočiau tikrąją paukščių būriavimosi čia priežastį. Tačiau paukščių yra ir kitur, tik gal mažiau. Tarkim, kregždės peri ant renovuotos gimnazijos. Ten pat ir dergia. Paukščių mes naikinti negalime. Taigi, tiesiog reguliariai valoma ta vieta ir tiek. Atsakymas gyventojams duotas išsamus. Kita vertus, balandžiai lizdų ant palangių nesuka. Jie pasibūriuos ir išskris perėti į tinkamas vietas, tad išskridus paukščiams, dings ir problema.

Daug daugiau problemų padaro sąvartynuose besimaitinantys kirai, kurie nakvoja ant visų daugiabučių stogų, ten dergia, o rytais kiemuose klykia. Ir graužikai, kurie perneša begales užkrečiamųjų ligų. Pažiūrėkite į miestą. Visi medžiai žiauriai apgenėti. Vien todėl, kad kovai ir juodvarniai negalėtų sukti lizdų. Ir visa tai dėl žmonių reikalavimų. Na, kur galime ir kiek galime, mes vykdome žmonių pageidavimus, tačiau tikrai ne viską galime“, – teigia M. Viškelis.

Galiausia sugalvojome pasidomėti, ką mano ir Aukštaičių 26-ojo namo pirmo aukšto gyventojas,  kurio gyventojų susirinkime nebuvo. „Jokios čia mistikos ir burtų nėra. Pasiimi šluotą ir nusiplauni palanges. Kai namas buvo nerenovuotas, trijų butų gyventojai nuolat lesindavo balandžius, juos pratino, o dabar, kai įstiklinti visi balkonai, nėra galimybės to daryti. Paukščiai dėl įpratimo sukiojasi aplink namą. Va, jums ir stebuklai. Kam reikia, tegul tas ir įsirenginėja specialias „šukas“ nuo paukščių, tačiau aš esu kategoriškai prieš. Tuoj paukščiai išskris perėti, tad beliks visiems draugiškai susiorganizuoti talką, išsiplauti ir laimingai gyventi“, – sako Vladimiras Orlovas.

Kerai išsklaidyti, belieka visiems nusišypsoti, pasidžiaugti laimę nešančiais balandžiais ir mėgautis pavasariu.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje