Skip to content

Ar turite gesintuvą automobilyje?

MI informacija

Turbūt ne vienas ignalinietis nustebo, kai kovo 22 d. Ignalinoje, važiuojant automobiliu jį sustabdė policijos pareigūnai, o prie automobilio priėjo priešgaisrinės priežiūros pareigūnai ir paprašė parodyti gesintuvą. Tądien Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai, kartu su rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio Patrulių būrio pareigūnais vykdė prevencinę akciją „Gesintuvas automobilyje”, kurios tikslas – patikrinti, ar kiekvienas vairuotojas savo automobilyje turi pirmines gaisro gesinimo priemones. Juk ne paslaptis, kad dažnas vairuotojas automobilinį gesintuvą įsigyja tik dėl techninės apžiūros arba tiesiog pasiskolina iš pažįstamų, kad galėtų atlikti šią procedūrą. Todėl labai dažnai atsitikus nelaimei kelyje ar sustojus padėti užsidegusio automobilio savininkui, turimas gesintuvas paprasčiausiai neveikia.

Gesintuvas – paprasčiausia pirminė gaisro gesinimo priemonė, galinti apsaugoti ne tik žmogaus gyvybę, bet ir jam priklausantį turtą. Kalbant apie vairuotojus ir jų automobilius, kurie, kaip rodo statistika, irgi užsiliepsnoja, o tokiu atveju gesintuvas, jei jis tvarkingas, padeda išvengti didesnės bėdos. Tam, kad gesintuvas būtų patikimas, reikalinga patikra. Todėl visi gesintuvai, ne tik automobilių, turi būti tikrinami kartą per metus. Dažnas paklaustų, o kam tikrinti gesintuvą, jei jo nenaudojome? Ogi tam, kad gesintuvuose milteliai susiguli, gali kristi slėgis ar atsirasti koks kitas nenumatytas gedimas. Ir visa tai išaiškėja tik patikros metu. Žinoma, tai aktualu ir milteliniams gesintuvams, kurie daugiausia ir naudojami automobiliuose. Ignalinoje, deja, patikros ir užpildymo paslaugų niekas neteikia, artimiausia įmonė įsikūrusi Švenčionėliuose. Informaciją apie tokias  paslaugas kiekvienas laisvai gali rasti internetinėje erdvėje.

Per valandą mieste buvo patikrintos 32 transporto priemonės, iš jų tik šešiose buvo tinkami eksploatuoti gesintuvai, septyniuose automobiliuose išvis nebuvo šių priemonių, o likusiose buvo netinkamos naudoti. Gesintuvų neturėjo ne tik lengvųjų automobilių vairuotojai (lengvajame automobilyje privalo būti ne mažesnis, kaip kilogramo talpos gesintuvas), jų neradome ir transporto priemonėse, užsiimančiose keleivių pervežimu (mažesniuose autobusuose turi būti vienas dviejų kilogramų talpos, o didesniuose, kuriuose daugiau nei 16 sėdimų vietų – du po 4 kg gesintuvus) bei pas sunkvežimių vairuotojus (priklausomai nuo jų masės 2–4 kg talpos gesintuvai).

Vairuotojai, kurie neturėjo tinkamų gaisro gesinimo priemonių, buvo įspėti ir įpareigoti sukomplektuoti savo transporto priemones, kad jos atitiktų keliamus reikalavimus. Priešgaisrinės priežiūros pareigūnai vairuotojus apdalino atmintinėmis ir mokomaisiais lankstinukais.       

Norime informuoti, kad panašios bendros ugniagesių ir policininkų akcijos bus rengiamos ir ateityje, tik įspėjame, jog kitąsyk nebūsime tokie atlaidūs.

Pernai rajone sudegė 6 transporto priemonės, per šiuos gaisrus žmonių aukų buvo išvengta. Primename, jog bet kuri transporto priemonė gali užsidegti dėl netvarkingos elektros instaliacijos, degalų tiekimo sistemos gedimų ir kitų įvairių priežasčių. Kilus gaisrui automobilyje, per pirminę stadiją žmogus gali jį pats užsigesinti, bet jei neturės kuo, automobilis sudegs. Transporto priemonėse gesintuvai turi būti patikimai pritvirtinti lengvai pasiekiamose vietose. Mūsų tarnybos pareigūnus vis dar stebina žmonių požiūris į elementarų saugumą, juk keliolika eurų kainuojantis gesintuvas arba vos eurą kainuojanti gesintuvo patikra apsaugotų bet kurį iš mūsų nuo kur kas didesnių nuostolių. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje