Skip to content

Ar išties norėta tiesiog žmogų iš provincijos „išdurti“

Į redakciją paskambino Kačergiškės ūkininkas Gintautas Čepulis ir pakvietė ateiti į motopjūklų „Husqvarna“ parduotuvę Ignalinoje. Kai susitikome, žmogus papasakojo tokią istoriją.

Prieš penkerius metus jis šioje parduotuvėje pirko aukšto slėgio „Bosch“ firmos plovyklą technikai valyti, už kurią tuomet mokėjo 580 Lt. Žmogus teigia, kad plovyklą naudoja tik 2–3 kartus per metus nuplauti traktorių. Taigi per penkerius metus agregatas dirbo vos apie 15 valandų, tačiau anądien tik stop – ir nutilo. Neveikia. G. Čepulis ne itin didelį mechanizmą atvežė į „Husqvarna“, parduotuvę, kurioje jį ir pirko. Kadangi tiesioginis „Bosch“ atstovas Baltijos šalyse yra Rygoje, ten ir pagrindinės šios firmos gaminių remonto dirbtuvės. Tad Ignalinos parduotuvės darbuotojai plovyklą įteikė greitojo siuntų pristatymo kurjeriams nugabenti ją į Rygą. Jau kitą dieną G. Čepuliui paskambino iš Latvijos sostinės ir pranešė, kad reikia esą keisti visą plovyklos variklį, o tai kainuos 200 eurų.

„Išgirdęs tokią sumą, net prisėdau. Sakau, palaukit, kaip čia gali būti, kad nauja plovykla kainavo 168 Eur (580 Lt), o dabar vien variklis kainuoja jau 200?! Atsisakiau tiek mokėti, tad plovykla po trijų dienų į Ignaliną grįžo nesuremontuota. Siuntoje buvo ir dvi sąskaitos: viena 198 eurų sumai (tiek kainuotų remontas), o antra – 10 eurų su centais tam atvejui, jei aš nepersigalvojau ir nemokėsiu, bet šiuo atveju privalau sumokėti tą dešimtinę. Už mano plovyklos ekskursiją į užsienį (transporto ir agregato apžiūros išlaidos)“, – pasakoja ponas Gintautas.

Jis dėl atsisakymo mokėti nepersigalvojo, mano akivaizdoje parduotuvėje sumokėjo tuos 10 eurų ir sugedusį daiktą išsivežė namo, tarstelėjęs, kad pats pasižiūrės, ar tikrai ten variklis kaltas.

Parduotuvės „Husqvarna“ darbuotojai internete surado visas šio plovyklos modelio detalių kainas. Ir išties – ir variklis, ir kitos detalės kainuoja tiek, kiek nurodyta sąskaitoje. Taigi apgaulės kainose nėra, matyt, įvedus eurą, pabrango ir detalės, ir remonto paslaugos. Galima apgaulė slėpėsi kitur. Tos pačios dienos pavakary vėl paskambino G. Čepulis ir papasakojo: „Įsivaizduojate, parvažiavęs namo įlindau į tos plovyklos vidų ir gedimą… suradau. Sudegęs saugiklis. Jį pakeičiau ir agregatas vėl ūžia. Tiesa, aptikau ir priežastį, dėl ko tas saugiklis sudegė. Ten vienas toks dantratis šiek tiek skersuoja, stringa ir stabdo. Paskambinau į Kauną (ten yra „Bosch“ produkcijos remonto filialas – aut.), pažadėjo tą dantratį surasti. Tad jis gal 200 eurų nekainuos, o pakeisiu jį pats“, – sakė ūkininkas.

Sunku dabar pasakyti, kodėl taip atsitiko: ar Rygos meistrai per prasti, kas nelabai tikėtina, ar išties norėta tiesiog žmogų iš provincijos „išdurti“. Kažkaip mintys linksta prie antros versijos. Bet viskas gerai, kas gerai baigiasi. Tik įspėja nebūti itin patikliais tokiais atvejais, suabejojus kaina ar kokybe aiškintis iki galo. Kad nereikėtų už kelis centus kainuojantį saugiklį mokėti dviejų šimtų… 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje