Skip to content

Degė Galų durpynas

Gaisras likviduotas, tačiau įvykis tiriamas ir skaičiuojami nuostoliai. Penktadienio rytą bendruoju pagalbos telefonu 7.18 val. pranešta, kad kilo gaisras Galų durpyne, esančiame Galų kaime, Kazitiškio sen. Pirmosios į pagalbą išskubėjo Ignalinos rajono ugniagesių pajėgos, o drauge su jais ir PGT viršininkas Anatolijus Ostrouchas, jo pavaduotojas Juozas Kirka, VPPP viršininkas Tomas Raketis bei vyresnysis inspektorius Stanislovas Laurinėnas, kurie ir vadovavo darbams.

Netrukus į įvykio vietą išvažiavo ir rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo komisijos atstovai: savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, jo pavaduotojas Donatas Mačys bei Civilinės saugos vyr. specialistas Artūras Česliokas.

Apie 10.31 val. gaisras buvo lokalizuotas, ugnies plitimas sustabdytas, tačiau darbai vyko toliau. Gaisrą gesinti padėjo 7 įmonės darbuotojai, 2 buldozeriai, 2 ekskavatoriai. Durpyne degė prekybai jau paruošta produkcija – maždaug 80 x 30 m dydžio durpių kalnas. Įtarimą kelia ir tai, kad gaisrą pastebėjęs durpyno vadovas pamatė atvira liepsna per visą ilgį degančią šią stirtą. Žinant, kad durpes įdegti gana sunku, o juolab, iškart tokiu pločiu, labiau tikėtina padegimo versija. Įvykis tiriamas.

Durpėms gesinti buvo pasitelktos specialios autocisternos-siurblinės, kurios 2 km siekiančiomis žarnomis pumpavo vandenį iš esančio vandens rezervuaro. Ugniagesiai laistė durpes, specialus ekskavatorius nukasinėjo kalną, o buldozeris lygino. Iki vėlaus vakaro visas durpių kalnas nukastas, perlietas vandeniu ir išlygintas. 

Ekstremalių situacijų valdymo komisijos nariai įvertino situaciją. Kadangi degė tik pats kalnas, pavojaus nei durpynui, nei aplink esančiam miškui nebuvo. Žmonės kelių kilometrų spinduliu taip pat negyvena, tad nuspręsta pavojaus neskelbti ir pasitikėti ugniagesių budrumu ir profesionalumu. Kaip šeštadienį pranešė rajono Civilinės saugos vyr. specialistas A. Česliokas, ugniagesiai su užduotimi susidorojo dar iki penktadienio vakaro, nuostoliai kol kas nežinomi.

Kiti gaisrai

Balandžio 2 d. Rimšėnų k. (Vidiškių sen.) pačiame vidurdienyje užsidegė pirtis. Atvykę ugniagesiai rado iš pastato rūkstančius dūmus. Apdegė 3 m² sienų, išdegė 2 m² lubų.

Balandžio 3 d. Čižiūnuose (Dūkšto sen.) atviroje teritorijoje išdegė apie 100 arų žolės.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje