Skip to content

Gaudynės Lazinkų kaimo laukuose

MI informacija

Baltarusis užsidirbo tris bylas ir maišą baudų

Trečiadienį ryte Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos pasieniečiai Lazinkų kaimo ribose, nendrynuose  netoli tilto per Birvėtos upę, aptiko paslėptą kontrabandinių cigarečių krovinį. Nuo šios vietos iki sienos su Baltarusija – apie 1,5 km. Buvo palikta pasala. Tos pačios dienos pavakarę  joje buvę pasieniečiai pastebėjo, kad prie šios vietos privažiavo automobilis „Renault Laguna“ lietuviškais numeriais, kaip vėliau paaiškėjo – išregistruotas.

Iš jo išlipęs vyras sukrovė paslėptus ryšulius ir sėdo į automobilį. Jis nepakluso iš pasalos išnirusių pasieniečių nurodymams ir pradėjo važiuoti Lazinkų k. link. Tuo metu visi keliai apylinkėje buvo blokuoti VSAT pareigūnų. Vairuotojas įsuko į vieną iš jų ir, didindamas automobilio greitį, darsyk nepakluso šalikelėje stovėjusio kito pasieniečio nurodymui sustoti. Kiek tolėliau buvęs VSAT pareigūnas ant kelio patiesė priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį „ežį“, kurį automobilis pervažiavo.

Buvo pradurtos visos keturios padangos, tiesa, oras iš galinės kairiosios išėjo ne iškart. Pradurtomis padangomis automobilis dar judėjo apie puskilometrį. Stebimas pasieniečių, vienoje vietoje vairuotojas mašiną sustabdė ir iš jos į šalikelę išmetė kelis ryšulius. Tuomet vyras dar bandė važiuoti, bet buvo blokuotas VSAT visureigių.

Išlipti iš „Renault Laguna“ vairuotojas, kaip vėliau paaiškėjo – 35-erių Baltarusijos pilietis, atsisakė, todėl iš mašinos buvo ištrauktas jėga. Nepaklususį užsienietį pasieniečiai tramdė koviniais imtynių veiksmais, jį surakino antrankiais. Nustatyta, kad baltarusis į Lietuvą buvo atvykęs teisėtai, jis turėjo ir pasą, ir vizą.

VSAT pareigūnai iškart suprato, kad vyras neblaivus. Vėliau, Tverečiaus užkardoje, policininkai jam nustatė 1,06 prom. girtumą.

Paaiškėjo, kad sprukdamas automobiliu pradurtomis padangomis, baltarusis į šalikelę išmetė 6 dėžes, iš viso 3 tūkst. pakelių, cigarečių. Toje vietoje, kur nendrynuose buvo paslėptas šis krovinys, pasieniečiai rado dar vieną dėžę su 500 pakelių. Visi rūkalai pažymėti Baltarusijos akcizo ženklais.

Iš viso užsienietis šioje istorijoje užsidirbo tris administracines bylas. Už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, jam gresia bauda nuo 2896 iki 5792 eurų ir automobilio konfiskavimas. Ši byla po savaitės bus nagrinėjama Ignalinos rajono apylinkės teisme.

Už VSAT pareigūno teisėto nurodymo nevykdymą, baltarusiui dar gresia bauda nuo 87 iki 145 eurų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų.

Policijos pareigūnai jį baus už išregistruoto automobilio vairavimą ir už tai, kad prie vairo užsienietis sėdo būdamas neblaivus.

Automobilis „Renault Laguna“ ir cigaretės saugomos Tverečiaus užkardoje. Po joje vykusios apklausos ir visų formalumų sutvarkymo, baltarusiui buvo įteikti šaukimai atvykti bylų nagrinėjimui ir jis paleistas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje