Skip to content

Rimšėje atidarytas dienos centras šeimoms, vaikams ir jaunimui

Rimšėje į gražią šventę gyventojus ir svečius sukvietė vietos Ilgių bendruomenė. O proga tikrai verta didelės šventės – miestelį papuošė dar vienas naujas ir modernus pastatas – šalia daugiafunkcio centro, buvusio nenaudojamo medinio namo vietoje, per kelis mėnesius iškilo Rimšės krašto vaikų dienos centras su atvira jaunimo erdve. Patogus, jaukus ir šviesus, šeimų, vaikų ir jaunimo laisvalaikiui pritaikytas  pastatas, dar ir labai modernus. Jam suteikta A+ energetinė klasė. Ir visa tai per dvejus metus  įgyvendino Ilgių bendruomenė, kurios narių ambicingi norai ir darbai džiugina, stebina ir kuria viltį kaimui išlikti, gyvuoti bei kurti savo ateitį.

Centro pristatymo renginyje dalyvavo bendruomenės nariai, Rimšės gyventojai, seniūnijos, savivaldybės atstovai. Bičiulius sveikino Meikštų dvaro ir Meikštų krašto bendruomenės. Naujosios erdvės buvo pašventintos, skambėjo muzika ir dainos.  Projektų vadovė Jūratė Tamonienė pasveikino visus susirinkusius, pristatė Ilgių bendruomenę, jos veiklą ir projektą „Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve įkūrimas“.

Ilgių bendruomenė įsikūrė 2013 m. Per tą laiką suspėta tikrai daug nuveikti: šalia daugiafunkcio centro įrengta vaikų žaidimų aikštelė, kurioje yra treniruoklių, galima žaisti krepšinį, tinklinį, vėliau pastatytas Kalėdų eglutės karkasas, kurį vasarą ketinama pritaikyti gyvų gėlių kompozicijoms. Bendruomenė taip pat įgyvendino projektus „Keliauk ir pažink Rimšės apylinkes“, „Būkime aktyvūs, kartu švęskime kūrybiškai“, „Nebūk nutukęs, judėk“, „Ilgių bendruomenė – žaliosios energetikos skatintoja. Jau vien šiais metais parengtos  8 paraiškos. Du projektai  jau gavo finansavimą.

Vaikų dienos centro pastatas iškilo per 4 mėnesius. Jis pastatytas, nugriovus seną medinį namą, kuriame anksčiau buvo klebonija, vėliau mokykla. Projekto idėjai pritarė savivaldybė, jo įgyvendinimo komandoje dirbo seniūnė Tatjana Jarutienė. Nuo idėjos gimimo iki įkurtuvių praėjo dveji metai. Rimšės bendruomenė naujajame centre jau šventė Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, šv. Valentino dieną. Kaip sakė projekto vadovė, čia vietos užtenka visiems. Yra renginių erdvė, virtuvė,  treniruoklių salė,  galima žaisti stalo tenisą, biliardą, įrengti jaukūs kabinetai. Bendra projekto vertė – apie 287 tūkst. eurų. Statybos darbus Rimanto Maženio įmonė „TikTas“. Už projektines lėšas įsigyta baldų, kompiuterinės ir kitos buitinės įrangos. Renginyje dalyvavę įmonės vadovas ir projektuotojas Ilgių bendruomenei dėkojo už puikų bendradarbiavimą, dovanojo pastato maketą ir linkėjo, kad kuo greičiau ant centro pastato stogo atsirastų saulės kolektoriai ir jis taptų dar taupesnis. Kadangi simbolinė centro atidarymo juostelė buvo perkirpta anksčiau, tai renginio svečiams, kaip suvenyrai, išdalinti jos gabalėliai, taip pat pristatymo proga dovanoti bendruomenės narių kepti sausainiai nameliai.

Pastato erdves pašventino ir visus susirinkusius bendrai maldai kvietė klebonas kun. Algis Vaickūnas, kuris žadėjo būti dažnas centro svečias ir visiems linkėjo Dievo palaimos, šviesos ir meilės:  „Visi žmonės trokšta šilumos, gerumo, trokšta gyvojo Dievo, o jis yra ten, kur yra meilė. Dievas gyvena kiekviename iš mūsų, jį reikia auginti…“.

Savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis kalbėjo apie bendruomeniškumo stiprybę, nesavanaudišką darbą ir jo prasmę. Jis prisiminė buvusį senąjį, labai prastos būklės pastatą ir pirminį norą jį remontuoti. Tuomet tai atrodė beviltiška ir tik pagaliau apsisprendus jį nugriauti, atsirado viltis, kad pastatas išties gali būti modernus. Dabar, pasak mero, galima drąsiai sakyti, kad tai pirmasis toks energetiškai taupus visuomeninės paskirties pastatas rajone. Už sėkmingai įgyvendintą projektą meras H. Šiaudinis bendruomenei įteikė  padėką ir dovanų čekį.

Rimšėje gyvenantis rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Sakalauskas irgi atskubėjo su dovanomis. Žinomas sinoptikas centrui dovanojo termometrą, linkėdamas, kad čia visada būtų šilta, taip pat rakečių, kad vaikai visada žaistų ir linksmai leistų laiką.

Renginyje dalyvavusi savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė prisiminė, kad šio pastato vietoje buvusioje vidurinėje mokykloje prieš 30 metų jai teko dirbti, o Ilgių bendruomenės vadovas Artūras Abaravičius buvo jos auklėtinis. D. Ropienė sakė, kad jai gera sugrįžti į Rimšę, į tokius gražius ir šiltus namus. Ji dėkojo už rūpestį šeimomis ir vaikais, linkėjo visiems gražaus sutarimo, bendravimo ir naujų idėjų.

Seniūnė T. Jarutienė sakė pati sau, kaip seniūnei, pavydinti tokios bendruomenės, tokių aktyvių žmonių ir tokio bendravimo. Ji džiaugėsi, kad Rimšė gražėja, kad čia žmonės kuria savo namus ir gerovę aplinkiniams. „Norėčiau, kad kiekvienas Rimšėje gyvenantis galėtų pasakyti: čia gera gyventi…“, – sakė seniūnė. Centrui ji linkėjo gražių veiklų, idėjų, skambančio vaikų juoko, pyrago ir arbatos kvapo.

Tarp daugybės linkėjimų bendruomenei buvo ir vienas siūlymas – kurti orkestrą. Šiame krašte to nėra, tai kodėl Rimšė negalėtų būti gražus pavyzdys. Orkestrinio muzikavimo idėja užsikrėtę bendruomenės draugai panevėžiečiai yra pasirengę padėti, susitikti su šeimomis, kuriose yra grojančių vaikų. Žiūrint į Ilgių bendruomenės narius, jų žibančias akis ir degančias širdis, imi galvoti, kad ko gero šiai šauniai kompanijai nėra neįmanomų dalykų. Jie padarys viską, ką tik panorės.

Na, o po visų sveikinimų ir linkėjimų bendruomenės nariai visus savo svečius ir draugus pakvietė prie vaišių stalo. Kaip ir dera didelės šventės proga, buvo ir įspūdingas tortas – tikra centro pastato kopija.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje