Skip to content

„Šaltinėlio“ dovana Ignalinai

Ignalinos „Šaltinėlio“ mokykloje organizuota vakaronė „Myliu gimtinę žemę, vardu Ignalina“. Šiuo renginiu mokykla prisijungė prie savivaldybės inicijuotos miesto jubiliejinės akcijos „Mano dovana Ignalinai“. Ignalinos 150 metų jubiliejui „Šaltinėlio“ mokykloje surengta didelė ir graži šventė. „Bitučių“ ir „Skruzdėliukų“ grupių vaikučiai kartu su savo auklėtojomis eiles, dainas, šokius ir pasakojimus skyrė gimtajam kraštui, kuris yra gražiausia, mieliausia, brangiausia Lietuvos ir pasaulio dalelė. Pasipuošę tautinio stiliaus drabužiais, rankoje laikydami Ignaliną simbolizuojančias lelijas ir trispalves gėles mažieji sukūrė ypatingą, jaudinančią dovaną.

Gražiai tarmiškai šnekėdamos „ignalinska uturka“, renginį vedė vaikučius parengę auklėtojos Janina Čiplienė, Jolita Čeponytė, Marina Čeponienė. Jos ne tik drąsino dainorėlius ir skaitovus, bet ir uždavė įvairių klausimų apie Ignaliną, jos istoriją, tėvelių ir svečių klausinėjo, ką reiškia vienas ar kitas senovinis žodis, pvz. ulyčia, undarokas ir pan. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanojami.

Primintas Ignalinos vardo atsiradimas. Mergaitės deklamavo Marijos Čepulėnienės sueiliuotą legendą apie nelaimingą kryžiuočio Igno ir kunigaikščio dukros Alinos meilę, Ilgio ežero saloje Perkūno sugriautą pilį… 

Dainas keitė šokiai, Ignalinai skirtas eiles – įdomūs ir juokingi pasakojimai. Ypatingą talentą parodė mažieji pasakoriai. Jie drąsiai porino apie Taujūnų ulyčią, sekė pasaką apie vilką, ožį, pasakojo apie karvelę ir ledinę pirkelę. „Ignalinskai utursma, dainuosma ir savo kraštų mylėsima“, – sakė Janina Čiplienė.

Vakaronės svečiai – Ignalinos muzikos mokyklos mokinių vokalinis ansamblis ir jam akomponavusi mokytoja Jurgita Antonovienė atliko Ignalinos krašto kompozitoriaus Valentino Bagdono sukurtą dainelę. Koncertavo ir tėveliai. Kęstutis Žemaitis dainavo su dukra Ugne, Jonas Grunda – su sūnumi Nikodemu.

Už gražią dovaną Ignalinai dėkojęs savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys sakė, kad tokia patriotine dvasia auklėjami vaikai, kurie mokomi mylėti savo kraštą, miestą, saugoti tarmę, branginti dainą ir šokį, tikrai užaugs brandžiomis asmenybėmis. Puikiai pasirodžiusioms „Bitučių“ ir „Skruzdėliukų“ grupėms, jų auklėtojoms vicemeras įteikė savivaldybės dovanėlių ir linkėjo gražaus pavasario, daug šypsenų ir laimingų akimirkų.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje