Skip to content

Dysnos bendruomenės dovana jubiliejinei Ignalinai

Rajono savivaldybės administracijoje surengtas Dysnos krašto bendruomenės veiklos pristatymas ir rankdarbių paroda. Ši bendruomenė prisidėjo prie savivaldybės inicijuotos Ignalinos 150-mečio akcijos „Mano dovana Ignalinai“.  Per kelis mėnesius bendruomenės moterys nupynė 150 popierinių krepšelių, kuriuos ir dovanojo renginio metu. Renginio dalyviai taip pat vaišinti Valentinos Gruzdienės spaustu sūriu ir šviežia sula, kvepiančia apelsinais ir serbentais.

Atokiame, ryčiausiame rajono ir Lietuvos kampelyje, 12 km į rytus nuo Tverečiaus, prie pat sienos su Baltarusija esantis Dysnos kaimas pirmiausia garsus kaip tarpukario Lietuvos Ministro pirmininko Augustino Voldemaro gimtinė. Prie gimtojo namo pastatytas paminklas šiam politikos ir visuomenės veikėjui atminti. Šio krašto puošmena – iš Persvėto ežero ištekanti Dysnos upė, nuo santakos su Birvėta vingiuojanti Dysnos lyguma. Dalis jos priklauso Dysnos hidrografiniam draustiniui. Didžiausia šio krašto verslo įmonė – Editos Brukštuvienės vadovaujama UAB „Birvėtos tvenkiniai“, taip pat yra stiprus J. Mikšto augalininkystės ūkis. Džiugu, kad Dysnos kaime veikia ir aktyvi bendruomenė, kad ji suburia žmones, stengiasi praskaidrinti gyvenimą ir kurti viltį.

Bendruomenės pirmininkė Jolanta Jurėnienė – optimizmo nestokojanti entuziastė ir tikra savo krašto patriotė – džiaugėsi kūrybingomis bendruomenės moterimis, renginiais ir šventėmis, kuriose jos mielai dalyvauja ir gali nudžiuginti žmones savo sukurtais darbais.   

Susirinkusieji apžiūrėjo nuotraukų parodą, pasigrožėjo iš popieriaus išlankstytais  rankdarbiais bei galėjo patys pasimokyti pinti krepšelius. Tam reikia laikraščių skiaučių, mezgimo virbalo ir klijų.

Savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys dėkojo bendruomenei už aktyvią veiklą, gražius darbus ir puikią dovaną Ignalinai. Jolantai Jurėnienei ir kartu su ja dalyvavusioms Daliai Mačkinienei ir Laimai Grišutinai vicemeras įteikė savivaldybės dovanų, o bendruomenei  perdavė didelį šakotį bei saldumynų, kad prie bendro stalo suėję visi galėtų paskanauti.

Ignalinos rajono vietos veiklos grupės vadovė Ligita Smagurauskienė Dysnos krašto bendruomenę kvietė aktyviau dalyvauti projektinėje veikloje ir siekti, kad dabartiniai jų užsiėmimai ateityje galėtų atnešti pelno ir galbūt taptų verslo pradžia. Bendruomenei gražių perspektyvų linkėjo į renginį atskubėjusi žemės ūkio viceministrė Lina Kūjalytė.

Vėliau visi pakviesti prie vaišių stalo. Dysnos krašto moterys vaišino sūriu ir dviejų rūšių sula. Ypač buvo giriama serbentų skonio. O receptas, pasak Jolantos Jurėnienės,  labai paprastas: į sulą reikia įmesti keletą juodojo serbento krūmo šakelių. Tokio gėrimo kvapas ir skonis tiesiog puikus. 

Dysnos krašto bendruomenės parodą galima apžiūrėti visą balandžio mėnesį – Ignalinos rajono savivaldybės administracijos fojė (II aukštas).

Jono Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje